لزوم عرضه فرش در بورس کالا

به گزارش مجله چایی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عرضه فرش در بورس کالا را لازم دانست و اظهار کرد: خیلی از تولیدکنندگان فرش کرمان به بازار دسترسی لازم را ندارند، عرضه فرش در بازار فرعی بورس اکنون امکان پذیر است و می توانیم قیمت های تعادلی و ارتباط آن را به حوزه تجارتی ایجاد کنیم.

لزوم عرضه فرش در بورس کالا

به گزارش مجله چایی به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در جمع صنعتگران فرش استان در جشنوراه فرش راور مطرح کرد: شوک ارزی اخیر تبعات سنگینی را برای کشور ایجاد کرد که از پیامدهای آن، آثار تورمی بود اما در کنار آن مزیت هایی در اقتصاد ایران رخ داد که از ظرفیت کاهش ارزش پول ملی می گردد به عنوان نقطه اتکا برای صادرات محصولات داخلی استفاده کرد.

وی با بیان این که این ظرفیت هم اکنون برای صنعت فرش کشور و استان کرمان فراهم است که جهش بزرگی در حوزه صادرات داشته باشیم؛ اضافه کرد: صنعت فرش رویکرد هنری است و امروز می تواند بهترین درآمد را داشته باشد، ورود ستاد عتبات برای فراوری فرش های حرم مطهر ائمه اطهار (ع) در کربلا و نجف، شروعی برای رونق این حوزه بود.

پورابراهیمی توضیح داد: ما اکنون توسعه کمی را در صنعت فرش شهرستان های راور و کرمان شاهدیم اما باید توسعه کیفی به مفهومی که حلقه های نیازمان در شهرستان راور بتوانیم تکمیل کنیم، مدنظر قرار گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرکز ملی فرش که حمایت از این صنعت را به عهده دارد، باید توسعه فعالیت های بخش قبل از فراوری فرش شامل مواد اولیه را در راور به عنوان پایلوت اصلی مدنظر قرار دهدادامه داد: این شکل فعالیت می تواند در قالب تعاونی ها باشد که برای تامین مالی آنها هم یاری می کنیم، ضمن اینکه اثر مثبتی در فرآیند فراوری فرش دارد و کیفیت بالا، کاهش هزینه های فراوری و اشتغال را به همراه خواهد داشت.

وی راه اندازی نمایشگاه دائمی عرضه محصولات فرش راور را در این شهرستان خواهان شد و گفت: شهرستان راور جهت عبور زائران امام رضا(ع) است و وجود این نمایشگاه بهانه ای برای بازدید از این نمایشگاه می گردد.

پورابراهیمی گفت: این نمایشگاه می تواند در جهت اصلی جاده راور به مشهد راه اندازی گردد، زمین آن موجود است و اگر فراوری نماینده های فرش به صورت جمعی و یا فردی می توانند مبنا قرار گیرد و فرش با کیفیت بالا به مردم عرضه گردد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عرضه فرش در بورس کالا را لازم دانست و اظهار کرد: خیلی از فراورینمایندگان فرش ما به بازار دسترسی لازم را ندارند، عرضه فرش در بازار فرعی بورس اکنون امکان پذیر است و می توانیم قیمت های تعادلی و ارتباط آن را به حوزه تجارتی ایجاد کنیم.

وی از احتمال حضور رئیس سازمان تامین اجتماعی در استان کرمان اطلاع داد و بیان نمود: از توافق های ما با سازمان تامین اجتماعی افزایش تعداد تحت پوشش برای قالیبافان خواهد بود. حدود 2 میلیون نفر در صنعت قالیبافی کشور کار می نمایند که استان کرمان 200 هزار نفر در این حوزه فعالیت دارند و این امر شرایطی را ایجاد می نماید که بتوانیم اقتصادمان را از نفت جدا کنیم.

عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خلق اثر هنری فرش، کمتر از استخراج و فراوری نفت و زغالسنگ و سنگ آهن در کشور نیست گفت: کار دانشگاهی نیز در حوزه فرش در شهرستان راور شروع شده و به شکل تخصصی نیز در این حوزه وارد شده ایم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 124

به "لزوم عرضه فرش در بورس کالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم عرضه فرش در بورس کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید