ماجرای عجیب فوت یک دختر 25 ساله در سنندج!

به گزارش مجله چایی، هفته گذشته یک خانم جوان سنندجی در بیمارستان سیدالشهدائی سنندج برای انجام عمل جراحی اسلیو معده بستری شد، اما پس از جراحی به علت نامساعد شدن شرایط، به بیمارستان کوثر منتقل شد که در آنجا فوت کرد.

ماجرای عجیب فوت یک دختر 25 ساله در سنندج!

م. کاظمی دختر 25 ساله متأهل سنندجی که 15 ماه از ازدواجش گذشته بود، 11 مردادماه به دکتر م جراح عمومی برای عمل جراحی اسلیو معده مراجعه می نماید که در فاصله سه روز، سه بار عمل می شود، ولی پس از جراحی فوت کرد.

شرح ماجرای فوت

شهرام کاظمی، پدر این خانم جوان در پاسخ به این سؤال که علت فوت دخترتان در بیمارستان چه بود؟ این گونه شرح داد: دخترم روز چهارشنبه 11 مردادماه جاری برای انجام عمل جراحی اسلیو معده به بیمارستان سیدالشهدایی سنندج مراجعه می نماید، ساعت 14 همان روز به اتاق عمل رفته و یک ساعت بعد (ساعت 15) بیرون می آید، همان شب در بیمارستان بستری و روز بعد (12 مرداد) حدود ساعت 14-15 ترخیصش می نمایند و به خانه باز می شود، سپس ساعت 16 تا 17 شکم درد می گیرد و حالت تهوع پیدا می نماید، پس از تماس با بیمارستان و اعلام اینکه حال مریضمان اینطور شده، کادر بیمارستان، شماره پرستاری را به ما دادند، این پرستار برای معالجه به خانه دخترم رفته و سرمی را برایش وصل می نماید، اما تعیین نیست که آیا با نسخه پزشک بوده یا خیر.

وی اضافه کرد: این پرستار با مشورت پزشک جراح، به دخترم می گوید اگر تا فردا حالت بهتر نشد، به بیمارستان سیدالشهدایی بیا. فرزندم ساعت 4 و 5 بامداد (صبح روز بعد) آنقدر حالش به هم می خورد و دچار تنگی نفس می شود که مجدد به همان بیمارستان می رود، ساعت 7:30 صبح دکتر اورژانش دخترم را ویزیت نموده و پس از آن که احساس نموده حال دخترم خوب نیست به پزشکش اطلاع می دهد و آزمایشی را برایش می نویسد.

آقای کاظمی ادامه داد: دخترم و همسرش برای انجام آزمایش به بیمارستان توحید سنندج می روند، گویا پانکراس (بیماری لوزالمعده) داشته و وقتی نتایج آزمایش را برای دکترش در بیمارستان سیدالشهدایی می برند، نگران شده و مجدد دخترم را روز آدینه 13 مردادماه به اتاق عمل می برند و تا ساعت 14-15 در اتاق عمل بوده که پس از ترخیص، فرزندم را به یک اتاق ساده بدون دستگاه پزشکی برده در حالی که باید مراقبت ویژه از دخترم می شد، همان شب نیز در بیمارستان بستری بود.

به گفته وی، روز شنبه 14 مرداد وقتی پزشکان اورژانش بیمارستان سیدالشهدایی حال و روز دخترم را می بینند به پزشکش زنگ می زنند و وقتی حالش را برای دکترش شرح می دهند، داد می زند و می گوید چرا دیشب اطلاع نداده اید که پرستار بیمارستان گفت دیشب دو بار تماس گرفتیم، اما جواب ندادید. سپس خودش حضور پیدا می نماید و وقتی می بیند دخترم حالش خوب نیست از بیمارستان کوثر سنندج پذیرش می گیرد.

انجام 3 جراحی در 3 روز!

کاظمی بیان نمود: روز شنبه 14 مرداد دخترم را از بیمارستان سیدالشهدایی به کوثر سنندج انتقال دادند و سپس برای سومین بار به اتاق عمل می برند، یعنی در طول سه روز سه بار عملش می نمایند! بر اساس پیگیری های اجرا شده از پزشکان به علت اهمال کاری پزشک در انجام عمل اولی، این اتفاقات بعدی برای دخترم پیش آمده است وگرنه فرزندم قبل از عمل تمام آزمایشات را گرفته و هیچ گونه مشکل و بیماری نداشته است.

وی مدعی شد: وقتی دخترم را به بیمارستان کوثر می برند، کار از کار گذشته بود و دخترم ریه و کبدش را از دست داد. البته هر انسان سالمی نیز در طول سه روز سه بار یک عمل را انجام دهد، این اتفاقات برایش پیش می آید. دخترم زیر 100 کیلو وزن داشت و سن و سالش هم پایین، وزنش هم به حدی نبود که نتواند کنترل یا کاهشش دهد، دکتر جراح می توانست هدایت کند تا از جراحی منصرف شود نه اینکه فقط دنبال درآمدزایی باشد.

واریز 70 میلیون تومان به حساب شخص معرف پزشک!

وی در پاسخ به این سؤال که دکتر بابت انجام این عمل جراحی چقدر پول از دخترتان گرفته است؟ 70 میلیون تومان، جالب است پول هم به حساب بیمارستان سیدالشهدایی واریز نشده است، دو سه روز پس از مراجعه، یک نفر با دختر و همسرم تماس می گیرد و گفته که من از طرف دکتر زنگ می زنم و پول 70 میلیون تومان را به شماره حسابی که برایتان می فرستم واریز کنید! حساب، شخصی است و مستندات واریز پول هم موجود است.

کاظمی اضافه کرد: یک هزار تومانی به حساب بیمارستان سیدالشهدایی بابت انجام این عمل جراحی پول واریز ننموده ایم و 70 میلیون تومان به حساب فرد معرفی شده از طرف دکتر واریز شده است.

وی گفت: هدفم از رسانه ای کردن این ماجرا فقط این است که حق مان ضایع نشود و این گونه اتفاقات تلخ برای خانواده های دیگر تکرار نشود.

شکایت از پزشک بابت قصور پزشکی و تشکیل تیم 10 نفره پزشکی قانونی

پدر این خانم مرحومه با بیان اینکه بابت این قصور پزشکی شکایت نموده ام، گفت: پزشکی قانونی تیم 10 نفره برای آنالیز این موضوع تشکیل داده و به جد پیگیر هستند. گرچه بدبینی نسبت به پزشکان زیاد است، اما ایمان دارم که در مملکت و شهرمان انسان های با ایمان و درستکار زیادی وجود دارد که دغدغه واقعی مسائل مردم را دارند و قطعاً نمی گذارند خون دخترم پایمال شود.

عادل کاظمی از بستگان این خانم نیز با ادعای اینکه آنالیز ها حاکی از آن است که اتاق عمل بیمارستان سیدالشهدایی عفونی بوده و پزشک نیز لایه های زیرین را بخیه ننموده و به علت همین کم کاری ها خونریزی داخلی رخ داده است، گفت: البته هنوز نتیجه پزشکی قانونی نیامده و ما منتظر هستیم.

آزاد ماجدی، رئیس بیمارستان کوثر سنندج فوت این خانم را تأیید کرد، اما از تشریح جزئیات بیشتر علت مرگ خودداری کرد.

بهرام کندائی مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز خبر فوت این خانم را تأیید کرد، اما درباره علت مرگ گفت: چنین مرگ هایی، چون از حساسیت برخوردار است، مستلزم هماهنگی با حراست دانشگاه است که پس از مذاکره، مسئولان این حوزه نظرشان این بوده که ابتدا مصاحبه ای با پزشک معالج یا رئیس بیمارستان سیدالشهدایی انجام و سپس درباره علت مرگ و نحوه درمان پس از عمل جراحی، اظهارنظر شود.

پیگیری پزشکی قانونی

بهتاش خانی آباد، مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان نیز در این ارتباط گفت: هفته گذشته جسد این خانم جوان که در بیمارستان سیدالشهدایی عمل جراحی انجام و سپس به بیمارستان کوثر سنندج منتقل و فوت نموده بود، به پزشکی قانونی ارجاع داده شد.

وی گفت: علت فوت این خانم به وسیله همکاران در حال آنالیز و جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

بیمارستان سیدالشهدائی سنندج هفته گذشته به علت آنچه که مسائل حقوقی عنوان شده است، تعطیل شد و کوشش برای تبادل نظر با مسئولان این بیمارستان و کسب اطلاع از جزئیات بیشتر و انعکاس نظر مسئولان بیمارستان درباره این اتفاق به نتیجه نرسید.

منبع:باشگاه خبرنگاران

منبع: فرارو
انتشار: 25 مرداد 1402 بروزرسانی: 25 مرداد 1402 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1730

به "ماجرای عجیب فوت یک دختر 25 ساله در سنندج!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عجیب فوت یک دختر 25 ساله در سنندج!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید