مدرسه کارآفرینی توانا در قزوین راه اندازی می شود

به گزارش مجله چایی، خبرنگاران/قزوین دبیر برگزاری بیست و دومین جشنواره تشویق دانش آموزان ممتاز کانون معلولین توانای قزوین گفت: همزمان با برگزاری بیست ودومین جشنواره تجلیل از دانش آموزان ممتاز، مدرسه کارآفرینی، مهارت و کسب وکار توانا برای دانش آموزان سراسر کشور به همت کانون معلولین توانا راه اندازی می شود.

مدرسه کارآفرینی توانا در قزوین راه اندازی می شود

سید قاسم هاشمی شرح داد: همزمان با برگزاری بیست ودومین جشنواره تجلیل از دانش آموزان ممتاز، مدرسه کارآفرینی، مهارت و کسب وکار توانا برای دانش آموزان سراسر کشور به همت کانون معلولین توانا راه اندازی می شود.

وی مطرح نمود: جشنواره تجلیل از دانش آموزان ممتاز رویدادی اجتماعی-فرهنگی است که در آن دانش آموزان علاوه بااینکه مورد تشویق قرار می گیرند، به همراه خانواده هایشان با فعالیت های کانون معلولین توانا آشنا می شوند.

دبیر برگزاری بیست و دومین جشنواره تشویق دانش آموزان ممتاز کانون توانا اظهار کرد: برنامه های کانون معلولین توانا برای رشد و پرورش دانش آموزان با جشنواره تجلیل از دانش آموزان ممتاز به پایان نمی رسد بلکه این جشنواره شروع فعالیت های مدرسه کارآفرینی، مهارت و کسب وکار توانا است.

وی اضافه کرد: مدرسه کارآفرینی، مهارت و کسب وکار توانا با هدف استعدادیابی توانمندی های دانش آموزان و رشد و پرورش خلاقیت بچه ها و نوجوانان در دستور کار کانون معلولین توانا قرارگرفته است، بچه ها هفت سال به بالا می توانند با ثبت نام در سایت جشنواره تجلیل از دانش آموزان ممتاز شخصیت اجتماعی خود را شکل داده و قابلیت های اجتماعی و هوش هیجانی خود را ارزیابی کنند.

مشاور فرهنگی کانون توانا قزوین گفت: عضویت بچه ها و نوجوانان در مدرسه کارآفرینی می تواند تحلیل درستی از استعدادها و توانمندی های بچه ها و نوجوانان در اختیار خانواده ها و مربیان دانش آموزان قرار دهد تا طبق ارزیابی هایی که از بچه ها و نوجوانان صورت می گیرد بتواند آن ها را در راستا درست تحصیلی و شغلی قرار دهد.

وی بیان نمود: هر تفاوت و ویژگی که دانش آموزان دارند توانمندی ها و استعدادهای آن ها را نشان می دهد، در مدرسه کارآفرینی، مهارت و کسب وکار سعی شده در مرحله نخست استعدادها و توانمندی های دانش آموزان کشف و برنامه ریزی هایی متناسب با نیاز آن ها و متناسب با بافت فرهنگی و اجتماعی محل سکونتشان ارائه شده و در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

بنا بر اعلام روابط عمومی کانون معلولین توانا، هاشمی گفت: مدرسه کارآفرینی در مرحله اول به ضرورت پرداخت به موضوع استعدادیابی و پرورش دانش آموزان با رویکرد پژوهش محور و مسئله محور برای خانواده ها و جامعه می پردازد تا بااهمیت موضوع و چگونگی عملکرد پرورش توانمندی ها و استعدادهای بچه ها و نوجوانان آشنا شوند و در مرحله دوم بستری را آماده کند تا به دغدغه ها و نیازهای بچه ها و نوجوانان برای پرورش و رشد استعدادهای آن ها کمک کند.

وی ادامه داد: درواقع رسالت اصلی مدرسه کارآفرینی، مهارت و کسب وکار توانا ارائه خدمات و تسهیل امر استعدادیابی، آموزش وپرورش برای دانش آموزان است، در مدرسه توانا سعی شده تا مطابق با استانداردهای روز و با درک درست از نیازها و خواسته های دانش آموزان خدمات و محصولاتمان را در صنایع فرهنگی متناسب با نیاز جامعه وقف دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 617

به "مدرسه کارآفرینی توانا در قزوین راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه کارآفرینی توانا در قزوین راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید