مردم اشتیاق و زمینه برخورداری از فرهنگ محیط زیست را دارند

به گزارش مجله چایی، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با اشاره به اینکه این برنامه به منظور پاسداشت محیط زیست بوده و حفظ محیط زیست و حفاظت از آن ارزشمند است، گفت: تیراندازی در داخل سالن و در محل های مجاز به عنوان یک ورزش، عاملی برای کنترل امیال بسیاری از شکارچیان بویژه شکارچیان غیر ضابطه مند بوده که این امر باعث حضور کمرنگ آنها در طبیعت می گردد.

مردم اشتیاق و زمینه برخورداری از فرهنگ محیط زیست را دارند

وی اضافه نمود: حجم بسیار بالایی که از پوکه های به جامانده در سایت اهداف پروازی این مجموعه وجود دارد می توانست در طبیعت و به نوعی به طرف پرندگان و جانوران رها گردد که وجود این سایت و مکان های تیراندازی خود به نوعی باعث آسیب های کمتر به طبیعت و حیات وحش و کنترل و مدیریت این امر می گردد.

دادگر با بیان اینکه ارتقا فرهنگ حفظ طبیعت، حفظ گونه های جانوری و حیات وحش نیازمند آموزش و فرهنگ سازی مستمر است، گفت: در این خصوص فدراسیون تیراندازی برای ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست اهمیت ویژه ای قائل است.

رئیس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: مردم اشتیاق و زمینه برخورداری از فرهنگ محیط زیست را دارند و این موضوع باید از طرف مسئولان برنامه ریزی گردد و خود مردم هم باید در این زمینه همکاری نمایند.

دادگر با اشاره به اینکه محیط بانان در زمینه تیراندازی باید تمرینات مستمر داشته تا همواره آمادگی لازم را داشته و بروز باشند، توضیح داد: فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران در این زمینه آمادگی لازم را برای همکاری با محیط زیست دارد.

وی گفت: در تقویم فدراسیون تیراندازی دو مسابقه تیراندازی هم برای محیط بانان و هم برای شکارچیان به منظور فرهنگ سازی و تغییر نگرش برای حفظ محیط زیست طراحی و گنجانده می گردد.

در این مراسم که با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، فدراسیون تیراندازی و کمیته ملی المپیک برگزار گردید، مسئولینی همچون فضل الله باقرزاده نایب رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون شمشیربازی، مهرافزا منوچهری رئیس کمیسیون ورزش و محیط زیست کمیته ملی المپیک، محمد رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران، منوچهر فلاحی جانشین فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست و امین افتخار مدیر روابط عمومی و آموزش و مشارکت های مردمی محیط زیست استان تهران به همراه تنی چند از دیگر مسئولین فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران شرکت داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 193

به "مردم اشتیاق و زمینه برخورداری از فرهنگ محیط زیست را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم اشتیاق و زمینه برخورداری از فرهنگ محیط زیست را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید