نقشه مصرف برق کشور بدون استان قرمز منتشر شد

به گزارش مجله چایی، انتشار نقشه مصرف برق امروز دوشنبه (دوم تیرماه) کشور نشان داد که هم اکنون 14 استان و پنج کلانشهر در محدوده زرد قرار دارند و هیچ استانی در محدود قرمز مصرف قرارندارد.

نقشه مصرف برق کشور بدون استان قرمز منتشر شد

به گزارش خبرنگاران از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، هم اکنون استان های گیلان، آذربایجان شرقی، البرز، تهران، قم، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، هرمزگان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بخش های شرقی مازندران و جنوب کرمان در محدوده زرد مصرف قرار گرفته اند.

علاوه بر این مناطق، پنج کلانشهر تهران عظیم، تبریز، اصفهان، شیراز و اهواز نیز در محدوده زرد قرار گرفته اند.

نقشه برق شامل سه رنگ قرمز، زرد و سبز است که در ماه های گرم سال توسط شرکت توانیر منتشر می گردد.

رنگ زرد مناطقی را نشان می دهد که مصرف آنها به نزدیک سقف مجاز نزدیک شده و در صورتی که مصرف برق را خود را مدیریت نکنند، وارد محدوده قرمز خواهند شد. این دسته از هموطنان می توانند تنها با 5 درصد صرفه جویی وارد محدوده سبز شوند.

رنگ سبز نیز محدوده هایی را نشان می دهد که هموطنان ساکن در آنها برق را بهینه مصرف نموده اند.

رنگ قرمز که البته در نقشه امروز هیچ کدام از شهرها را شامل نمی گردد، محدوده هایی را نشان می دهد که بیش از سقف مجاز مصرف نموده و پیک آنها از سقف مشخص شده فراتر رفته است.

خاطرنشان می سازد که هم وطنان ساکن در این مناطق نیز می توانند با 10 درصد صرفه جویی، وارد منطقه سبز شوند.

مشترکان ساکن در مناطق یاد شده می توانند تنها با کاهش 5 درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به شرایط سبز تاثیری فوری و به هنگام داشته باشند.

مشترکان با تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند در کولرهای آبی می توانند در کاهش مصرف برق و یاری به کاهش هزینه قبض خود تاثیر بسزایی داشته باشند.

همچنین استفاده نکردن از وسایل پرمصرف مانند ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می رود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 533

به "نقشه مصرف برق کشور بدون استان قرمز منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه مصرف برق کشور بدون استان قرمز منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید