ورود معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان به موضوع کارخانه های سنگ شکن دلی بَجَک

به گزارش مجله چایی، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این معاونت موضوع سلامتی مردم و آلودگی زیست محیطی این 2 طرح ماسه شویی آلاینده اطراف روستا را به صورت ویژه و بنابر وظیفه اجتماعی، پیگیری می نماید.

ورود معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان به موضوع کارخانه های سنگ شکن دلی بَجَک

سید عیسی حسنی در جمع اهالی روستای دلی بَجَک اضافه نمود: این معاونت موضوع سلامتی مردم و آلودگی زیست محیطی این 2 طرح ماسه شویی آلاینده اطراف روستا که علاوه بر بحث آلایندگی، جان اهالی را هم به خاطر انفجار های معدنی، در معرض خطر قرار داده است به صورت ویژه و بنابر وظیفه اجتماعی، پیگیری می نماید.

اهالی این روستا، رأی قطعی دیوان عدالت اداری مبنی بر مخالف زیست محیطی بودن جا نمایی این سنگ شکنها را به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تحویل دادند و وی در همین زمینه اظهار کرد: نهادهای متولی باید قبل از اعطای هر گونه مجوز، سلامتی و آرامش مردم را مدنظر قرار داده و از صدور پروانه های بهره برداری، بدون رعایت قوانین و آیین نامه های زیست محیطی و فاصله گذاری از اماکن مسکونی اجتناب بورزند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، توضیح داد: وقتی یک سرمایه گذار، سرمایه خود را در چنین جاهایی به کار می گیرد، تعطیلی یا جابجایی این طرح ها، هزینه های زیادی را اعم از مادی و معنوی بر مردم، دولت و خود سرمایه گذاران تحمیل می نماید.

لازم به ذکر است که، چند سالی است که گرد و خاک و آلودگی های صوتی، میهمان خانه های روستایی در منطقه سپیدار بویراحمد شده است.

فارغ از گرد و خاک و نبرد آهن با سنگ، انفجار کوه برای فراوری شن و ماسه کوهی آرامش و آسایش زندگی را در دل طبیعت کوه پازنان از اهالی و حتی دام های آن روستا گرفته است، تا جایی که علوفه کوهی برای دامهایشان غیر قابل استفاده است.

آن طور که اهالی روستا می گویند مکاتبات زیادی را با مسئولان داشته اند اما دریغ از یک جواب قانع نماینده.

همین بی جواب ماندن مکاتبات شان اهالی روستای دلی بَجَک را بر آن داشت تا با رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد درد دل نموده و استمداد یاری نمایند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به معاون پیگیری از وقوع جرم مأموریت داد تا از نزدیک از این روستا و سنگ شکن های اطراف روستا بازدید و موضوع را آنالیز کند.

سید عیسی حسنی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به همین منظور در روستای دلی بَجَک حاضر و مسائل مردم را استماع کرد.

وی در این بازدید از محل ماسه شویی و معدن ماسه کوهی متصل به روستا که آلودگی زیادی را برای اهالی ایجاد نموده است نیز بازدید کرد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از چشمه شمال روستا که به مواد نفتی و روغن سوخته آلوده شده و از منازل اهالی که به دلیل وقوع لرزه های ناشی از انفجار معدن سنگ متصل به روستا ترک خورده اند، از نزدیک دیدن کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 474

به "ورود معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان به موضوع کارخانه های سنگ شکن دلی بَجَک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان به موضوع کارخانه های سنگ شکن دلی بَجَک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید