کدام مشترک در برابر چه خسارت هایی بیمه است؟

به گزارش مجله چایی، خبرنگاران/فارس معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه تمام مشترکان برق در بخش های خانگی و تجاری (سایر مصارف) در برابر حوادث ناشی از اختلال در تامین و توزیع برق، بیمه هستند، توضیحاتی را در این خصوص ارائه داد.

کدام مشترک در برابر چه خسارت هایی بیمه است؟

حسین صالحی شنبه 18 دی در جمع خبرنگاران اضافه کرد: با اهتمام شرکت توانیر، مشترکان برق خانگی و سایر مصارف (تجاری) در برابر خسارت های جانی و مالی ناشی از اختلال در شبکه برق، بیمه شده اند.

او اضافه کرد: براین اساس، هر مشترکی که به دلیل قطع برق، نوسان ولتاژ و حوادث شبکه توزیع برق، با خسارت های مالی و جانی روبرو شوند، می توانند با ارائه مدارک و مستندات، نسبت به دریافت خسارت از بیمه اقدام کنند.

صالحی با بیان اینکه تنها مشترکان با تعرفه خانگی و تجاری، مشمول این بیمه هستند، گفت: این بیمه شامل همه مشترکان در نقاط شهری، روستایی و عشایر بوده و کل عرصه و اعیان و مشاعات واحدهای مسکونی و تجاری را در بر می گیرد.

او با یادآوری اینکه، خسارت تنها مربوط به مالک واحدهای تجاری و مسکونی نیست و اشخاص ثالث خسارت دیده را هم شامل می شود، گفت: براین اساس، افرادی که به واسطه اختلال در خدمات رسانی برق، دچار خسارت مالی یا جانی اعم از مصدومیت، نقص عضو و فوت شوند، امکان دریافت خسارت را خواهند داشت.

صالحی با بیان اینکه مشترکان برای دریافت خسارت باید به سایت بیمه، https://bime.tavanir.org.ir مراجعه و اطلاعات و مدارک خواسته شده را بارگذاری کنند، گفت: کارشناسان بیمه بر اساس اطلاعات دریافتی از مشترک، نسبت به بررسی پرونده و تعیین اندازه خسارت اقدام خواهند کرد.

معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز اظهار داشت: این بیمه تنها مربوط به انشعابهای قانونی است و انشعابهای غیرمجاز مشمول بیمه نخواهند بود.

او گفت: براساس تفاهمنامه مبادله شده با بیمه، پرداخت خسارت مالی شامل کل وسایل ثابت برقی نظیر تلویزیون، کامپیوتر، یخچال و .... یا سیستم های مورد استفاده در مشاعات ساختمان نظیر آسانسور، پله برقی و ..... است.

صالحی با بیان اینکه در بیمه مشترکان، نوع تعرفه برق ملاک است نه اندازه قدرت و آمپراژ برق دریافتی، گفت: سال گذشته 470 مشترک نسبت به ثبت درخواست خسارت اقدام کردند و 253 مورد از آنها منجر به پرداخت خسارت شده است.

معاون توزیع برق شیراز با اشاره به اینکه تعداد از پرونده ها به دلیل نقص مدرک، همچنان مفتوح و در انتظار تکمیل مدارک است، گفت: تعداد 98 مورد از تقاضاها به دلیل تکراری بودن، مشترک غیرمشمول و .... رد شده است.

صالحی با بیان اینکه مشترکان با تعرفه های صنعتی و کشاورزی مشمول این بیمه نیستند، اضافه کرد: شرکت توزیع نیروی برق شیراز در تلاش است که این بخش از مشترکان را نیز در قالب بیمه مسئولیت مدنی، تحت پوشش قرار دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1418

به "کدام مشترک در برابر چه خسارت هایی بیمه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام مشترک در برابر چه خسارت هایی بیمه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید