گروهی از تروریست های بوکوحرام با داعش بیعت کردند

به گزارش مجله چایی، ایسنا نوشت:جمعی از شبه نظامیان گروه نیجریه ای بوکوحرام چند هفته پس از کشته شدن رهبرشان با گروه رقیب تحت عنوان داعش در استان آفریقای غربی (ISWAP) بیعت کردند.

گروهی از تروریست های بوکوحرام با داعش بیعت کردند

براساس فیلمی که به دست خبرگزاری رویترز رسیده است، این بیعت صورت گرفته و این نگرانی وجود دارد که گروه رقیب بوکوحرام کنترل شبه نظامیان در شمال شرقی نیجریه را به دنبال مرگ ابوبکر شیکاو، رهبر بوکوحرام در ماه گذشته به دست بگیرد. با این حال تمام ناظران متقاعد نشدند که این ویدیو به معنای بیعت تمام شبه نظامیان بوکوحرام با شاخه داعش باشد.

این گروه ها سال هاست که در فعالیت های خشونت طلبانه دخیل هستند و اگر شاخه داعش شبه نظامیان بوکوحرام را جذب کند، میتواند روی حمله به ارتش نیجریه متمرکز گردد.

سازمان ملل به تازگی گفت، حدود 350 هزار تن در نتیجه 12 سال تحرکات شبه نظامیان و بحران های انسانی پس از آن جان خودشان را از دست داده اند.

این ویدیو که به دست شاخه رسانه ای داعش تهیه شده است، کلیپهایی از چند صد مرد نشان داد که بسیاری از آنها مسلح بودند و کنار هم حضور داشتند. بسیاری از آنها سخنانی را مقابل دوربین گفتند.

یکی از شبه نظامیان بوکوحرام گفت: ما با یکدیگر برای جنگ با کافران متحد خواهیم شد. اکنون که ما متحد شده ایم، آنچه اکنون رخ خواهد داشت، بسیار فراتر از چیزی است که در گذشته اتفاق افتاده است.

وینسنت فوچر، از محققان مرکز تحقیقات علوم ملی فرانسه که روی این حوزه کار میکند، گفت این ویدیو شاهد دیگری از قدرت دریافت شاخه جدید داعش است.

او گفت: این نشانه دیگری است که شاخه داعش پیروز شده است. نشانه های تحکیم قدرت آنها شامل ادعاهایی برای حمله به نواحی است که مناطق نفوذ بوکوحرام به حساب می آید و نشانه دیگر کاهش خشونت علیه غیرنظامیان در مناطق تحت کنترل بوکوحرام است.

با این حال، بولاما بوکارتی، از تحلیلگران ارشد موسسه تغییرات جهانی تونی بلر، این ویدیو را صرفا تبلیغاتی دانست و گفت رهبران ارشد بوکوحرام در آن حضور نداشتند. بوکارتی تاکید نمود: فکر میکنم بوکوحرام هنوز خیلی دو دستگی دارد و آنها به نبرد با یکدیگر ادامه خواهند داد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1149

به "گروهی از تروریست های بوکوحرام با داعش بیعت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروهی از تروریست های بوکوحرام با داعش بیعت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید