ابراز نگرانی ایران از اقدامات اخیر آمریکا و فرانسه در نقض یک معاهده

به گزارش مجله چایی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی از اقدامات اخیر آمریکا و فرانسه در نقض معاهده منع جامع آزمایش های هسته ای ابراز نگرانی کرد.

ابراز نگرانی ایران از اقدامات اخیر آمریکا و فرانسه در نقض یک معاهده

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل دانش آموزی در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین، طی سخنرانی در پنجاه و چهارمین نشست کمیسیون مقدماتی معده منع جامع آزمایش های هسته ای، ضمن تایید مجدد موضع دیرینه و اصولی کشورمان در خصوص لزوم حذف کامل سلاح های هسته ای، گفت: متأسفانه، بیش از دو دهه پس از تصویب این معاهده، رسیدن به هدف اصلی آن که سرانجام دادن توسعه و پیشرفت سلاح های هسته ای است، دست نیافتنی تر شده است.

غریب آبادی با ابراز تأسف از اینکه اخیراً جامعه بین المللی شاهد رویکرد مخربی در خصوص خلع سلاح هسته ای و معاهدات عدم اشاعه توسط بعضی کشورهای هسته ای بوده است، اضافه کرد: نوسازی و آزمایش سلاح های هسته ای، معاهده ان.پی.تی به عنوان سنگ بنای خلع سلاح هسته ای و رژیم عدم اشاعه و همچنین صلح و امنیت بین المللی را تهدید می نماید. به همین دلیل، پرتاب اخیر موشک های بالستیک بین قاره ای قادر به حمل چندین کلاهک هسته ای (M51) توسط یک زیردریایی فرانسوی در 12 ژوئن 2020، با تعهدات بین المللی فرانسه ناسازگار است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در ادامه گفت: خروج یکجانبه و غیرقانونی از بسیاری از موافقت نامه های بین المللی از جمله معاهده آسمان های باز، پیمان موشک های هسته ای میان بردو برجام، به سیاستی رویه ای برای ایالات متحده تبدیل شده که نه تنها مغایر با چندجانبه گرایی بوده، بلکه صلح و امنیت بین المللی را نیز تضعیف می نماید. وی به همین دلیل، نگرانی عمیق خود را از گزارش هایی مبنی بر اینکه مقامات ارشد آمریکا در خصوص احتمال انجام انفجارهای آزمایش هسته ای تبادل نظر نموده اند، گفت و گفت: انجام چنین آزمایشی موجب تضعیف خلع سلاح هسته ای و رژیم عدم اشاعه و در نتیجه، تضعیف صلح و امنیت بین المللی می گردد. غریب آبادی همچنین از اینکه سنای آمریکا بودجه 10 میلیون دلاری برای آماده سازی انجام چنین آزمایش هسته ای را تصویب نموده، به شدت ابراز نگرانی کرد و از آمریکا و فرانسه خواست تا به تعهدات خود در حفاظت از اهداف و مقاصد معاهدات خلع سلاحی، احترام بگذارند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 534

به "ابراز نگرانی ایران از اقدامات اخیر آمریکا و فرانسه در نقض یک معاهده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی ایران از اقدامات اخیر آمریکا و فرانسه در نقض یک معاهده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید