ادعا در برنامه صبح به خیر ایران: تای چی به درمان کرونا یاری می نماید

به گزارش مجله چایی، جواد باقری، ورزشکار رشته تای چی در برنامه صبح به خیر ایران گفت: تای چی از سبک های نرم و درونی رشته ووشو است. ووشو یکی از هنر های رزمی چینی ها است و این رشته را مادر ورزش های رزمی می دانند. در این ورزش سبک های مختلفی وجود دارد که تای چی از سرگروه های این ورزش محسوب می گردد. اما تای چی آن جایی پررنگ شده است که آن را ورزش سلامتی می دانند. تای چی کار سطح سلامتش را در هر سطحی که وجود دارد ارتقا می دهد و بالاتر می برد و می تواند از ابتلا به تمام بیماری ها جلوگیری کند.

ادعا در برنامه صبح به خیر ایران: تای چی به درمان کرونا یاری می نماید

نغمه کیانی نسب، دیگر ورزشکار رشته تایچی در ادامه درباره اینکه چطوربه این رشته علاقمند شد، اظهار کرد: سال 92 مبتلا به یک بیماری شدم که مربوط به معده و دستگاه گوارش بود. مدتی طولانی درگیر این قضیه بودم ومشخص نمی شد که عامل اصلی این بیماری مربوط به چه چیزی است. پیش یکی از دکتر های حاذق که از دوستانمان هستند رفتم و گفت تنها راهی که می توانی این بیماری را مهار کنی این است که تای چی کار کنی. اوایل زندگی مقاومتی داشتم که تایچی کار نمی کنم. اما بعد که دکتر گفت و زندگی ام خیلی سخت شده بود تای چی کار کردم و بیماری ام رفع شد. یعنی از ریشه مشکلم رفع شد. دوستانم می پرسند، چون همسرت تای چی کار بود به سراغش رفتی می گویم نه اینطور نیست. این رشته واقعا سطح سلامت را ارتقا می دهد.

او همچنین درباره تاثیر این رشته ورزشی بر کرونا شرح داد: تای چی سطح سلامت و آرامش را ارتقا می دهد و در نتیجه استرس را کاهش می دهد. وقتی سطح سلامت بالا بیاید ناخودآگاه به سطحی از آرامش می رسی؛ بنابراین تمرینات تای چی نسبت به موضوعی که فراگیر شده است تاثیر مثبتی دارد. این روز ها بیشتر آدم ها درخانه هستند و بی قراری دارند.

باقری یادآور شد: در بدن ما انرژی وجود دارد که چینی ها به آن چی و ژاپنی ها به آن کی می گویند. در طب نوین هم به آن بایوالکترومغناطیس می گویند. زمانی بحث ماورایی بود، اما امروز قابل اندازه گیری است و مقالاتی هم در این زمینه منتشر شده است. این انرژی باید در بدن ما به درستی جریان پیداکند و اگر در یک نقطه ساکن نباشد از بیماری جلوگیری می نماید، امااگر تجمع بیش از حد داشته باشد یا یا بخواهد از حدی کمتر باشد دچار بیماری می شویم. کرونا بیماری ریه است و ریه وقتی که درگیر یک بیماری می شود فعالیت بدنی سخت می شود. چون باید بیشترکار کند. اما وقتی تای چی کار می کنیم ضربان قلب خیلی بالا نمی رود. برای سایر ورزشکارانی که از رشته های دیگر به تای چی می آینده عجیب است، می گویند ما فعالیت بدنی خاصی نکرده ایم، ضربان قلب و سرعت تنفسمان بالا نرفته است، ولی عرق می کنیم. تاثیر تمرینات را در عضلاتمان حس می کنیم. در هم پیچیده شدن تاندون ها را حس می کنیم.

او اضافه نمود: در بیمارستان های چین به افراد مبتلا به کرونا توصیه شد تمرینات تای چی را انجام بدهند. تمرینات خاصی داریم که روی اندام های داخلی بدن مثلا ریه کار می کنیم. شکل نفس کشیدن در این قضیه خیلی مهم است. باید یاد بگیریم دوباره مثل یک نوزاد نفس بکشیم. بعد از سن 4- 5 سالگی به دلایل زیاد تنفسمان به قفسه سینه می آید و از عضلات قفسه سینه برای دریافت دم و بازدم استفاده می کنیم و وقتی می خواهیم این را دوباره بازگردانیم تمرین زیادی می خواهد.

این تایچی کار در ادامه درباره این تمرین تنفسی شرح داد: باید دست ها را روی شکم بگذاریم. دم بگیریم. موقع دم شکم بیرون می آید و کل محوطه شکمی حجیم می شود. در این حالت دیافراگم ها به پایین کشیده می شود و در شش های ما پر از هوا می شود. در بازدم با تو دادن شکم دیافراگم به سر جای خود بازمی شود و ما بازدم را انجام می دهیم. دم و بازدم هر دو از بینی انجام شود. زبان را پشت دندان های سق بالا بچسبانیم. اینکه می گویند زبان به کام دقیقا منظور همین است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 795

به "ادعا در برنامه صبح به خیر ایران: تای چی به درمان کرونا یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعا در برنامه صبح به خیر ایران: تای چی به درمان کرونا یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید