از کجا وام سهام عدالت بگیریم؟ ، اهمال کاری بانک ها در نبود نظارت

به گزارش مجله چایی، به گزارش خبرنگاران، پس از گذشته بیش از شش ماه، از حدود ده روز قبل زیرساخت های لازم برای پرداخت وام سهام عدالت فراهم شد.

از کجا وام سهام عدالت بگیریم؟ ، اهمال کاری بانک ها در نبود نظارت

شرکت سپرده گذاری مرکزی در روز 29 آذر ماه در اطلاعیه ای بیان کرد که از امروز آماده ارائه سرویس های لازم به بانک ها برای اعطای کارت های اعتباری به سهامداران سهام عدالت است و بانک ها می توانند بر مبنای ارزش روز دارایی افراد برای اعطای اعتبار بر اساس مکانیزم های اعتباری خود اقدام نمایند.

همچنین در این اطلاعیه آمده که نرخ سود و دوره بازپرداخت کارت های اعتباری سهام عدالت به سیاست های بانک های عامل بستگی داشته و هنوز بانک ها در این باره اعلام نظر رسمی ننموده اند.

بخشنامه اجرایی آن نیز شش ماه قبل به بانک ها ابلاغ شده و در واقع بانک ها الان برای آغاز پرداخت وام یا اعطای کارت اعتباری سهام عدالت نیازی به تصمیم بانک مرکزی ندارند و باید این طرح را اجرا نمایند.

بانک مرکزی در روز 13 خرداد ماه بیان کرد که سهام تمامی شرکت های موجود در سبد سهام دارندگان سهام عدالت که آزاد شده است، باید به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری پذیرفته گردد.

بنابراین در حال حاضر برای اجرای این طرح هم زیرساخت لازم وجود دارد و هم بانک مرکزی دستورالعمل آن را ابلاغ نموده است، اما چرا بانک ها برای پرداخت این وام این دست و آن دست می نمایند.

طی ماه های اخیر مراجعه مردم به سیستم بانکی برای دریافت انواع وام با بن بست روبه رو شده اند، از وام های خرید کالا تا وام ها خرد کمتر از پنج میلیون تومانی.

قرار بود این طرح در خرداد ماه اجرایی گردد اما با این که الان شرایط پرداخت این وام فراهم شده، این بار بانک ها سنگ اندازی می نمایند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 870

به "از کجا وام سهام عدالت بگیریم؟ ، اهمال کاری بانک ها در نبود نظارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کجا وام سهام عدالت بگیریم؟ ، اهمال کاری بانک ها در نبود نظارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید