راه حل مهرعلیزاده برای حل مشکل بورس و سهامداران

به گزارش مجله چایی، خبرنگاران : مهرعلیزاده گفت: بورس یکی ا ز بهترین بازارها برای جلب سرمایه گذاری است چرا که این پول به سمت تولید می رود و یکی از مسائل کشور ما تولید و رونق تولید است.

راه حل مهرعلیزاده برای حل مشکل بورس و سهامداران

به گزارش به نقل از خبرآنلاین، مهرعلیزاده گفت: اگر 75 درصدی که دست دولت است را حل کنیم و این سهامداران عمده که وابسته به دستگاه های نظامی و غیر نظامی است دخالت نکنند قطعا شرایط مطلوبی خواهد داشت.

مهرعلیزاده در پاسخ به سوالی درباره شرایط بورس و ضرر و زیاد برخی سهامداران گفت:

بورس یکی ا ز بهترین بازارها برای جلب سرمایه گذاری است چرا که این پول به سمت تولید می رود و یکی از مسائل کشور ما تولید و رونق تولید است.

اتفاقی که سال گذشته رخ داد این بود که متاسفانه دولت در بورس دخالت کرد و صاحبان سهام های عمده که تاثیر قابل توجهی در معین قیمت سهام خود دارند در یک هماهنگی با دولت وارد معرکه شدند و کاری کردند که با تشویق مردم برای خرید سهام، پول مردم را جمع کردند اما این به سمت تولید نرفت و تنها قیمت سهام به صورت حبابی رشد کرد و این رشد حبابی هم به منتفع شدن سهام داران عمده ختم شد و وقتی این حباب از میان رفت مردم متضرر شدند و این همان چیزی است که قبلا هم گفتم که یک چیز کوچک پتانسیل تبدیل شدن به بحران را دارد به یک بحران تبدیل شد.

در این میان دولت مجبور شد از صندوق ذخیره ارزی برداشت کند و جبران خسارت کند که هر سه امر نادرست بود.

به نظر من باید کار بورس را به بورس سپرد و نقش سهامداران عمده را به حداقل رساند.

از طرف دیگر اگر 70 درصد اقتصاد که در دست دولت است را رها کنیم و دستگاههای مختلف نظامی و غیر نظامی دخالتی نداشته باشند، بورس شرایط خوبی خواهد داشت.

الان تولید ناخالص داخلی کشور 500 میلیارد دلار در سال است که این رقم در آمریکا 22 هزار میلیارد دلار، در چین 16 هزار میلیارد دلار و در اروپا 12 هزار میلیارد دلار است؛ یعنی سه کشور 100 برابر ما تولید ناخالص داخلی دارند. من می گویم می توانیم میزان تبادلات منطقه ای اقتصادی را افزایش دهیم اما این اقدام مستلزم برقراری رابطه ای خوب با دنیا است.

امروز اقتصاد ما دچار سیاست زدگی شده و سیاست بر اقتصاد ما حاکم شده است؛ باید اقتصاد را نجات دهیم و سیاست خارجی خود را در حوزه تحریم ها و آف ای تی آف در اختیار اقتصاد قرار دهیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1138

به "راه حل مهرعلیزاده برای حل مشکل بورس و سهامداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل مهرعلیزاده برای حل مشکل بورس و سهامداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید