این هرم 27000 ساله را انسان ها نساخته اند، عکس

به گزارش مجله چایی، دانشمندان هرم عجیبی کشف کردند که به نظر می رسد، 27000 سال قدمت داشته باشد. در این میان بسیاری از پژوهشگران بر این باورند که این هرم طبیعی است و ساخته دست انسان نیست.

این هرم 27000 ساله را انسان ها نساخته اند، عکس

تینا مزدکی-یک مطالعه تازه ادعا می نماید که سایت Gunung Padang در اندونزی یک هرم ماقبل تاریخ مربوط به 27000 سال پیش است.در حالی که هرم جوسر در مصر با 4700 سال قدمت به عنوان قدیمی ترین هرم دنیا شناخته می گردد یک مطالعه تازه این رکورد را با ادعای قوی هرم ماقبل تاریخ در اندونزی با قدمت 27000 سال زیر سوال می برد.

ظاهرا محققان، شواهد قانع نماینده ای از یک مکان پیچیده بزرگ سنگی دارند. با استفاده از توموگرافی لرزه ای، آن ها به این باور رسیده اند که حفره ها یا اتاق های مخفی وجود دارند که وجود ساختارهای چند لایه را نشان می دهند. سایت Gunung Padang در غرب جاوا، اندونزی، شامل یک سایت برآمده زمین است. اگر در زیر خاک غارها و اتاق های ساخته شده به وسیله انسان وجود داشته باشد، نه تنها قدیمی ترین هرم شناخته شده، بلکه قدیمی ترین کاربرد شناخته شده از سنگ تراشی را نیز ارائه می دهد که به طور کامل باورهای قبلی پیرامون پیشرفت تمدن در دوران پارینه سنگی را خنثی می نماید.

نویسندگان برای رسیدن به نتیجه گیری های خود، از فن آوری های نفوذ در زمین برای کشف آنچه که به اعتقاد آنها چهار لایه ساختمانی است که شامل اتاق ها در طول مراحل مختلف ساخت است، استفاده کردند. اولین لایه مربوط به 27000 تا 16000 سال پیش است. آنها بعلاوه بر این باورند که این فناوری سنگ تراشی های حجاری شده را نشان می دهد، به طور دقیق به دقت حجاری شده و چیدمان صخره ها به روشی برنامه ریزی شده.

دو علامت سوال بزرگ وجود دارد

آیا تمام این فناوری واقعاً کار دست های انسان ها را نشان می دهد یا ممکن است زمین در طول هزاران سال جابجا شده و لایه هایی را تشکیل دهد که حفره هایی در خاک بر جای بگذارد؟ و این به چه معناست که هیچ محققی شواهدی از فعالیت های انسانی در آن منطقه پیدا نکرده است که قدمت آن به این دوره بازگردد، چه برسد به سابقه ای از سکونتگاه ها یا جوامع سازمان یافته شناخته شده؟

باستان شناسان ادعا می نمایند که حرکت طبیعی و هوازدگی صخره ها می تواند سنگ را تراشیده و از تپه ها به آن جا رسیده باشد تا به صورت برنامه ریزی شده به نظر برسد. با این حال، به گفته زمین شناس آژانس ملی تحقیقات و نوآوری در اندونزی و یکی از نویسندگان این مطالعه، سنگ ها مرتب چیده شده اند، شکل گرفته اند و برای انتقال طبیعی بسیار بزرگ هستند. بعلاوه هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند این سنگ ها به وسیله انسان شکل گرفته اند.

  • اشتباه بزرگ اینشتین چه بود؟

  • تولیدات یک شرکت دانش بنیان منجر به 300 میلیون دلار کاهش ارزبری شد!

با این حال به نظر یک باستان شناس از دانشگاه ایالتی کانکتیکت جنوبی، هیچ مدرکی مبنی بر وجود تمدن پیشرفته در آن مکان در آخرین عصر یخبندان وجود ندارد. در حالی که نمونه های خاک ممکن است مربوط به 27000 سال پیش باشند، بدون نشانه های آشکار از فعالیت های انسانی (مانند ذغال چوب یا قطعات استخوان)، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم در آن موقع هر نوع سکونتگاه بزرگی وجود داشته است، به ویژه در اندونزی.

منبع: popularmechanics

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 آذر 1402 بروزرسانی: 11 آذر 1402 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1750

به "این هرم 27000 ساله را انسان ها نساخته اند، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این هرم 27000 ساله را انسان ها نساخته اند، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید