بهترین کسب و کار برای فارغ التحصیلان

به گزارش مجله چایی، نایب رئیس اتاق تعاون ایران از جامعه فارغ التحصیلان دانشگاهی به عنوان یکی از بهترین مزیت ها برای راه اندازی کسب و کارهای دانش بنیان نام برد و بر ضرورت تشکیل هلدینگ های دانش بنیان در ایران تاکید نمود.

بهترین کسب و کار برای فارغ التحصیلان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط تحصیل در انگلیس 2020 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

اسماعیل خلیل زاده در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: درحال حاضر سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران در همه بازارها به ویژه بازار پول، سرمایه و مسکن در حال رشد است ولی تا رسیدن به صندلی واقعی فاصله دارد اما با رویکرد مردم سالار کردن اقتصاد دانش بنیان، بخش تعاون می تواند وارد فرایند توسعه جهشی گردد و راستا تحقق سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد نیز از توسعه دانش بنیان می گذرد.

وی ادامه داد: امروزخدمات درمانی، گردشگری، توسعه علمی روستاها، شکل گیری زنجیره ای فعالیتهای کشاورزی، فراوری ثروت در سراسر کشور و مدیریت تقاضا در کنار کسب وکارهای نوین و مبتنی بر فناوری های تک و شکل گیری دهکده ایرانی تعاونی های دانش بنیان و دیجیتال از نیازهای کشور است.

فارغ التحصیلان دانشگاهی بهترین بستر فعالیتهای دانش بنیان

نایب رئیس اتاق تعاون ایران از جامعه فارغ التحصیلان دانشگاهی به عنوان یکی از بهترین مزیت ها برای راه اندازی کسب و کارها و فعالیتهای دانش بنیان نام برد و گفت: هرجا نیروهای انسانی تحصیلکرده و متخصص از انباشت تاریخی و علمی و تخصص زیادی برخوردار باشد بستر خوبی برای توسعه دانش بنیان و دیجیتال به شمار می فرایند.به کارگیری نیروهای تحصیلکرده و استقرار آنها در واحدهای کسب و کار دانش بنیان یکی از مزیتهایی است که هم به کاهش بیکاری درجامعه یاری می نماید و هم زمینه توسعه و شکوفایی بخش تعاون را فراهم می نماید.

تشکیل هلدینگ های کسب و کار نوین در حوزه فناوری اطلاعات

به گفته خلیل زاده با توجه به اهمیت هلدینگ های کسب و کار نوین و دانش بنیان در دنیا، این دسته هلدینگ ها می توانند در کشور در حوزه فناوری اطلاعات توسعه پیدا نمایند.

نایب رئیس اتاق تعاون ایران در سرانجام اعلام نمود: بخش تعاون می تواند با توسعه زیرساختها، ساماندهی نیروهای انسانی خلاق و کارآمد و شکل گیری تعاونی های دانش بنیان؛، الگوی موفقی را در کشور تبیین و عملیاتی کند.

به گزارش خبرنگاران،پیش از این تفاهم نامه سه جانبه میان معاونت امور تعاون وزارت کار، بانک توسعه تعاون و صندوی نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با هدف ایجاد و توسعه تعاونی های دانش بنیان و حمایت از تجاری سازی این شرکتها به امضا رسیده بود.معاون وزیر تعاون اخیرا از راه اندازی 12 مرکز نوآوری و توسعه تعاون در 12 استان کشور اطلاع داد و گفت: در سال آینده ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری در بخش تعاون با جدیت دنبال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 219

به "بهترین کسب و کار برای فارغ التحصیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین کسب و کار برای فارغ التحصیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید