خبرنگاران رزم حسینی: ساماندهی بازار خودرو باید با اجماع نظر دولت و مجلس باشد

به گزارش مجله چایی، تهران- خبرنگاران- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اتخاذ هرگونه تصمیمی برای ساماندهی بازار خودرو باید با اجماع نظر دولت، مجلس و همه کارشناسان و متخصصان این حوزه باشد.

خبرنگاران رزم حسینی: ساماندهی بازار خودرو باید با اجماع نظر دولت و مجلس باشد

به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه ساماندهی صنعت و بازار خودرو با حضور علیرضا رزم حسینی، علی آقامحمدی رییس گروه مالی دفتر رهبر معظم انقلاب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، جمعی از مشاوران و کارشناسان و مدیران دو شرکت عظیم خودروسازی کشور برگزار گردید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست، بر ساماندهی بازار خودرو با اجماع نظر دولت، مجلس و کارشناسان تاکید نمود.

در این جلسه، رییس گروه مالی دفتر رهبر معظم انقلاب، بر ضرورت تکیه بر توان داخلی برای بومی سازی قطعات، افزایش فراوری خودروسازان و حذف تقاضاهای کاذب از بازار خودرو تاکید نمود.

مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز گزارشی از نتایج چهار جلسه برگزار گردیده کمیته خودرو در هفته گذشته ارائه و جزئیات پیشنهادهای کارشناسی جمع بندی شده را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگاران، در روزها و هفته های گذشته شاهد یک نابسامانی و آشفتگی در بازار خودرو هستیم، به طوری که فاصله تقریبی 100 درصدی بین قیمت کارخانه ای خودروها و قیمت های بازاری ایجاد شده است. با این وجود معاملات خودرو در سطح بازار قفل بوده و در رکود مطلق است، به طوری که در عمل هیچ خریدار و فروشنده ای در بازار نیست.

بیستم مردادماه سال جاری سیداحمد رسولی نژاد نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگاران، از طرح این کمیسیون برای ساماندهی صنعت و بازار خودرو و برطرف مسائل این حوزه اطلاع داد.

وی اظهار داشت: در کمیته خودروی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، طرح جامعی توسط متخصصان و اصحاب فن در دست تهیه است و در تلاشیم تا پس از آنالیز همه مسائل، مسائل و شرایط صنعت و بازار خودرو، در کوتاه ترین زمان این طرح را به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ببریم.

در این طرح، مواردی همچون الزام به عرضه خودرو در بورس کالا، مشخص سود مشارکت خودروهای پیش فروش شده توسط خودروساز و مشخص قیمت تمام شده خودرو هر سه ماه یک بار توسط شورای رقابت دیده شده است.

هفته گذشته، حجت الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از آماده سازی طرحی برای ساماندهی صنعت خودرو و فروکش کردن التهابات قیمت ها تا سه هفته آینده اطلاع داده بود، اما یک مقام وزارت صنعت گفت: بعضی از بخش های این طرح، قابل اجرا نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 705

به "خبرنگاران رزم حسینی: ساماندهی بازار خودرو باید با اجماع نظر دولت و مجلس باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رزم حسینی: ساماندهی بازار خودرو باید با اجماع نظر دولت و مجلس باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید