اظهارات وزیر صنعت درباره شرایط قیمت خودرو تا خاتمه سال ، دلیل التهاب بازار چیست؟

به گزارش مجله چایی، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودروسازان نمی توانند نرخ خودرو را افزایش دهند زیرا مجوز این کار را ندارند.

اظهارات وزیر صنعت درباره شرایط قیمت خودرو تا خاتمه سال ، دلیل التهاب بازار چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره قیمت خودروها گفت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان افزایش پیدا ننموده است؛ افزایش قیمتی که در بازار شاهد هستیم منجر به التهاب شده است.

وزیر صمت اضافه کرد: افزایش قیمت بنزین به صورت طبیعی بر همه چیز اثر گذاشته و نمی توان اثر آن را ندیده گرفت. ضمن اینکه افزایش نرخ خودرو در بازار آزاد هم مانند دیگر کالاها تحت تاثیر قرار گرفته و به همین دلیل نرخ خودرو در بازار هم بر همین اساس افزایش یافته است.

رحمانی اضافه کرد: قیمت خودرو از سوی خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا ننموده است ضمن اینکه خودروسازان نمی توانند نرخ خودرو را افزایش دهند چرا که مجوز این کار را ندارند.

وی گفت: نه خودروساز و نه هیچ کدام از شرکت های دولتی و شبه دولتی حداقل تا آخر سال حق افزایش نرخ را ندارند.

وزیر صمت گفت: افزایش نرخ خودرو به دلیل تلاطم های بازار است. ولی ما در حال پیگیری این موضوع هستیم. این در حالی است که ما شاهد قیمت سازی در فضای مجازی هم هستیم به طوری که یک فرد بدون داشتن خودرو، 5 هزار آگهی فروش را به صورت صوری منتشر نموده تا قیمت سازی کند.

رحمانی اضافه کرد: تا شب عید چند ماه فرصت داریم. این در حالی است که دولت به صراحت اعلام نموده تا خاتمه سال هیچ کس حق افزایش قیمت را ندارد؛ البته رئیس جمهور در مصاحبه ها و اظهار نظرهای خود اعلام نموده است که هیچ کس حق افزایش نرخ را ندارند.

وزیر صمت گفت: اگر هر شرکت دولتی و شبه دولتی تغییر قیمتی را در اجناس، کالاها و محصولاتش داشته باشد حتما تخلف نموده و با آن قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

وی توضیح داد: ما به شدت با افزایش قیمت ها برخورد خواهیم کرد ضمن اینکه در زمینه کم فروشی هم که ذاتا تخلف محسوب می گردد هم وزارت صمت و هم سازمان تعزیرات حکومتی قاطعانه ورود نموده و با متخلفین برخورد خواهد نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 102

به "اظهارات وزیر صنعت درباره شرایط قیمت خودرو تا خاتمه سال ، دلیل التهاب بازار چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات وزیر صنعت درباره شرایط قیمت خودرو تا خاتمه سال ، دلیل التهاب بازار چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید