خبرنگاران هاشمی درباره آخرین شرایط طلب از شرکت رسا تجارت توضیح داد

به گزارش مجله چایی، تهران- خبرنگاران- رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره آخرین شرایط دریافت طلب شهرداری تهران از شرکت رسا تجارت، توضیح داد.

خبرنگاران هاشمی درباره آخرین شرایط طلب از شرکت رسا تجارت توضیح داد

به گزارش خبرنگاران، محسن هاشمی روز یکشنبه پس از پایان جلسه شورا در جمع خبرنگاران درباره جلسه هم اندیشی با شهردار تهران توضیح داد و گفت: موارد مهمی در این جلسه از جمله آخرین شرایط پرونده عیسی شریفی در دادسرای نظامی و اقدامات شهرداری برای برگشت طلب شهرداری از شرکت رسا تجارت مبین، مطرح شد.

وی ادامه داد: همچنین مساله شماری تاکسی که از حدود دو سال پیش از خارج به کشور وارد و قرار بود در یکی از پروژه ها به عنوان تاکسی خارجی استفاده شود، در جلسه هم اندیشی بررسی شد.

هاشمی گفت: با توجه به اینکه پروژه هنوز اجرائی نشده است، تکلیف تاکسی ها روشن نیست و جزو سوالاتی بود که اعضای شورا از شهردار تهران پرسیدند.

تشریح صحن شورای شهر

رییس شورای شهر تهران با اشاره به جلسه امروز شورا، گفت: اساسنامه سازمان های شهرداری در این جلسه مطرح شد.

وی اضافه نمود: در شهرداری 43 شرکت و سازمان داریم واساسنامه تعدادی از این شرکت ها به تصویب شورای شهر نرسیده است و سازمان ها و شرکت های غیرقانونی هستند که نمی توانند با این شرایط به فعالیت ادامه دهند.

هاشمی اضافه نمود: برای حل این مشکل اساسنامه تیپ باید برای همه سازمان ها و شرکت ها تهیه شود تا قانونی شوند.

به گفته وی، کمیسیون برنامه و بودجه شورا، در بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری برخی سازمان ها را ادغام کرد و تغییر ساختار درنظر گرفته بود که هم مورد مخالفت شهرداری و هم برخی از اعضای شورا قرار گرفت و به برگشت لایحه به کمیسیون رای داده شد.

هاشمی اظهارداشت: در ادامه جلسه امروز، افزایش سرمایه شرکت واحد اتوبوسرانی مصوب شد تا با توجه به افزایش قیمت ها، اتوبوسرانی در خرید اتوبوس دچار مشکل نشود.

وی با اشاره به قرائت آخرین گزارش اقتصادی خزانه دار شورا تا پایان بهمن 99، گفت: این گزارش نشان داد شهرداری توانسته است 65 درصد درآمد مصوب را جذب کند.

رییس شورای شهر تهران اضافه نمود: شهرداری قول داده است، تحقق بودجه را تا پایان سال به 80 درصد برساند.

هاشمی اضافه نمود: در حدود 8 درصد از این بودجه غیرنقدی بوده و همچنان تحقق بودجه غیرنقدی در شهرداری پابرجا است.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگاران درباره اینکه آیا 2 برابر شدن بودجه سال 1400 نسبت به سال جاری برای شهرداری در تحقق بودجه مسئله ای ایجاد میکند؟ گفت: بودجه 2 برابر نشده و در حدود 27 درصد افزایش بودجه داشتیم و به دلیل تبصره ها که از سال جاری در بودجه ذکر می شود رقم بودجه این حد افزایش داشته است.

وی اضافه نمود: بودجه سال 99 را انبساطی بسته بودیم و نسبت به سال گذشته افزایش 4هزار میلیاردی تحقق بودجه را شاهد بودیم.

رییس شورا اضافه نمود: با توجه به شرایط کرونایی و مسائل موجود تحقق درآمدها بد نبوده است از طرفی درآمدهای پایدار نیز در حدود 30 درصد بوده است که برخی معتقدند درآمد پایدار شهرداری بیشتر است و باید فروش تراکم مازاد نیز در گروه درآمدهای پایدار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: در مجموع می توان گفت که شهرداری خوب عمل کرده است و با توجه به شرایط کرونایی و رکود اقتصادی و افزایش هزینه ها توانسته شهر را مدیریت کند و خلاف قانون هم عمل نکرده و شهرفروشی نیز نکرده است که اقدام مثبتی است هرچند که ما مگاپروژه نداشتیم که بتوانیم با آن تبلیغات آنچنانی داشته باشیم.

در انتخابات شوراها شرکت نمی کنم

رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری شرکت می کنید؟ گفت: در انتخابات شوراها شرکت نمی کنم و در انتخابات ریاست جمهوری نیز قرار شد گول نخورم.

وی با اشاره به اینکه، سال آینده بازنشسته می شوم و باید ببینم که من را به کار برمی گردانند یا خیر، اضافه نمود: اگر برگردانند به جمهوری اسلامی خدمت می کنم.

2 شهردار با وثیقه آزاد هستند

رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ آخرین شرایط پرونده شهرداران مناطق هشت و 2 تهران گفت: این موضوع رسیدگی و 2 شهردار بازپرسی شدند و شهرداران با وثیقه آزاد هستند.

وی تاکید کرد که چون هنوز متهم هستند بهتر است درباره آن ها صحبت نشود.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 992

به "خبرنگاران هاشمی درباره آخرین شرایط طلب از شرکت رسا تجارت توضیح داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هاشمی درباره آخرین شرایط طلب از شرکت رسا تجارت توضیح داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید