خوشقدم: برای قطعی کردن 2 سهمیه باقی مانده به دنبال چرتکه انداختن نیستیم، عباسعلی سقف کاراته ایران را بالا برد

به گزارش مجله چایی، سرمربی تیم ملی کاراته بانوان گفت: برای قطعی کردن سهمیه المپیک توسط بهمنیار و علیپور به دنبال چرتکه انداختن و تعداد بازی و جمع امتیازات نیستم و می خواهیم پرقدرت عمل کنیم.

خوشقدم: برای قطعی کردن 2 سهمیه باقی مانده به دنبال چرتکه انداختن نیستیم، عباسعلی سقف کاراته ایران را بالا برد

سمانه خوشقدم در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد شرایط ملی پوشان در آستانه لیگ جهانی کاراته وان لیسبون گفت: بازیکنان ما در این مدت به مرز آمادگی رسیدند و تمرینات تخصصی را انجام دادند. در حال حاضر بازیکنان به لحاظ آمادگی جسمانی و روحی و روانی در شرایط خوبی هستند و آماده مسابقات هستیم تا افتخارات خوبی را برای کشورمان کسب کنیم.

وی در مورد اینکه سارا بهمنیار برای قطعی کردن کسب سهمیه المپیک در مسابقات لیسبون احتیاج به کسب مدال خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی اروپا هنوز برگزار نشده است، مجبور به حضور روی سکو هستیم. بازیکنان ما برای کسب سهمیه به وسیله رنکینگ یک فرصت خواهند داشت و بازیکنان اروپایی دو فرصت. برای قطعی کردن سهمیه المپیک توسط بهمنیار و علیپور به دنبال چرتکه انداختن و تعداد بازی و جمع امتیازات نیستم و می خواهیم پرقدرت عمل کنیم.

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان تاکید نمود: تفکر ما این است که در لیسبون بهترین عملکرد را داشته باشیم و امیدوارم بهترین عملکرد حضو روی سکو باشد. بهمنیار با توجه به اختلاف 450 امتیازی با حریف اتریشی در صورت حضور روی سکو المپیکی خواهد شد، به شرطی که حریف او روی سکوی این مسابقات و قهرمانی اروپا قرار نگیرد.

خوشقدم در مورد اینکه علیپور شانس سهمیه به وسیله رنکینگ را خواهد داشت یا باید برای کسب سهمیه در مسابقات پاریس کوشش کند، گفت: واقعاً جنگیدن برای کسب سهمیه المپیک به مراتب سخت تر از حضور در المپیک است. رزیتا علیپور با انگیزه فوق العاده خود در مسابقات اخیر نشان داد که چقدر تمایل به کسب سهمیه المپیک را دارد. هر چه به انتهای مسابقات کسب سهمیه نزدیک می شویم رقابت سخت تر می گردد.

وی توضیح داد: علیپور در 7، 8 مسابقه آخر کسب سهمیه المپیک روی سکو رفته است و این موضوع نشان دهنده انگیزه بالای این بازیکن برای کسب سهمیه و مدال المپیک است. امیدوارم با توجه به انگیزه مثال زدنی و هوش بسیار بالای علیپور پیروز به کسب سهمیه شویم، اما به هر حال یک مقدار شرایط برای کسب سهمیه به وسیله رنکینگ سخت است. او با نفر بالاتر از کانادا 30 امتیاز اختلاف و با کاراته کا صربستانی اختلاف امتیاز قابل ملاحظه ای دارد.

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان اضافه نمود: اگر مسابقات قهرمانی اروپا برگزار نمی شد، با توجه به انگیزه علیپور با قاطعیت می گفتیم، می توانیم در لیسبون سهمیه ها را ببندیم و سه سهمیه را کسب کنیم. با این حال سعی می کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و به وسیله رنکینگ سهمیه را کسب کنیم و اگر به هر دلیل این اتفاق نیفتاد در فرانسه خواهیم جنگید تا با حداکثر نفرات در المپیک 2021 حضور داشته باشیم.

خوشقدم در پاسخ به این سوال که در صورت عدم کسب سهمیه به وسیله رنکینگ توسط علیپور، این موضوع در روحیه او تاثیرگذار نخواهد بود، تاکید نمود: دکتر واعظ موسوی رواشناس ما بسیار زبده هستند و اتحاد و همدلی خوبی بین کادر و بازیکنان و مربیان سازنده بازیکنان وجود دارد. خدا را شکر تیم یکدستی داریم و مطمئن باشید تمام کوشش خود را خواهیم کرد مانند المپیک جوانان با سه سهمیه در المپیک توکیو حضور داشته باشیم.

وی در مورد بازگشت عباسعلی به تاتامی در مسابقات لیسبون گفت: عباسعلی یک سال به صورت جدی امکان تمرین را نداشت. البته این دوری طولانی مدت او اجبار نبود و کادرفنی تشخیص داد با توجه به تعویق المپیک آرام آرام مراحل آمادگی او صورت بگیرد. خدا را شکر عباسعلی به لحاظ روانی زیر نظر روانشناس و از لحاظ بدنی زیر نظر مربی بدنساز و کادرفنی توانست قابلیت های خود را بازگرداند. تغییرات مثبتی روی عباسعلی انجام دادیم و تکنیک های جدیدی را به او اضافه کردیم و در لیسبون به دنبال تست این مراحل هستیم.

سرمربی تیم ملی تاکید نمود: حمیده در گذشته نماد تمام دختران کشورمان بودند که بیشتر فعل های نمی گردد را انجام داد و سقف کاراته ایران را بالا برد. عباسعلی در حال حاضر علاوه بر دختران و پسران سختکوش ایرانی است. خیلی از ورزشکاران فکر می نمایند بعد از آسیب دیدگی جدی بازگشت بسیار سخت است، اما عباسعلی نماد ورزشکارانی است که بعد از یک آسیب دیدگی جدی دوباره به راستا گذشته بازگشته است. امیدوارم او در لیسبون حضور پرقدرتی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1086

به "خوشقدم: برای قطعی کردن 2 سهمیه باقی مانده به دنبال چرتکه انداختن نیستیم، عباسعلی سقف کاراته ایران را بالا برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشقدم: برای قطعی کردن 2 سهمیه باقی مانده به دنبال چرتکه انداختن نیستیم، عباسعلی سقف کاراته ایران را بالا برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید