دو دختر جوان، قربانی انتقام گیری اینترنتی عاشقان شکست خورده

به گزارش مجله چایی، دو مرد جوان بعد از اینکه دچار شکست عشقی شدند، دست به انتقام گیری اینترنتی زدند.

دو دختر جوان، قربانی انتقام گیری اینترنتی عاشقان شکست خورده

به گزارش شرق، در اولین پرونده پسری که با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری تلگرام دخترعموی خود باعث هتک حیثیت او شده بود، توسط پلیس فتای استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

در پی شکایت دختری مبنی بر اینکه فردی ناشناس به حساب کاربری تلگرام او دسترسی پیدا نموده و با به دست آوردن اطلاعات شخصی، باعث هتک حیثیت و آبروریزی شده، آنالیز موضوع در دستور کار پلیس فتا نهاده شد.

شاکی در اظهاراتش گفت: مدتی پیش پسرعمویم به خواستگاری من آمد که بنا به دلایلی جواب منفی به او دادم. بعد از گذشت چند روز از این خواستگاری فردی ناشناس با استفاده از شبکه های اجتماعی ضمن ارسال تصاویر خصوصی ام برای دوستانم، من را به انتشار تصاویر شخصی ام به صورت گسترده تهدید کرد. با آنالیز های فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم به نام محمد که پسرعموی شاکی است، شناسایی و دستگیر شد و در تحقیقات صورت گرفته انگیزه خود را انتقام جویی به علت شنیدن پاسخ منفی از خواستگاری عنوان نمود.

سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتای استان اصفهان، با بیان اینکه متهم بعد از تکمیل تحقیقات برای انجام اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد، گفت: حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در گام اول بر عهده خود کاربر است. کاربران فضای مجازی باید از ورود افراد به حریم خصوصی خود در فضای مجازی حتی افراد نزدیک خودداری نمایند تا شاهد این گونه موارد نباشیم.

این مقام انتظامی اظهار کرد: در استفاده از شبکه های اجتماعی یا هر تکنولوژی دیگری باید ابتدا امنیت آن را تأمین کنیم و اجازه ندهیم فردی وارد حریم شخصی و خصوصی ما گردد و همچنین گفتنی است ارتکاب جرائمی از جمله هک و نفوذ به اطلاعات شخصی افراد و سوء استفاده از هویت آن ها عواقب سنگینی برای مجرم دارد و قانون به شدت با فرد خاطی برخورد خواهد نمود.

در دومین پرونده مردی که می خواست ازدواج موقت خود را تمدید کند، بعد از اینکه با پاسخ منفی از سوی زن مورد علاقه اش روبرو شد، دست به انتقام گیری مجازی زد.

زنی چندی قبل با ارائه شکایتی به پلیس فتای استان یزد عنوان نمود: مدتی است شخصی که او را می شناسم، تصاویری از من در واتساپ برایم ارسال می نماید که مربوط به مدتی قبل و زمانی است که با این شخص در ارتباط بودم. او من را تهدید می نماید درصورتی که خواسته های وی را قبول نکنم، اقدام به انتشار وسیع عکس ها خواهد نمود.

رسیدگی به پرونده در دستور کار مهندسان پلیس نهاده شد و پس از آنالیز ادله ارائه شده توسط شاکی و مستندات جمع آوری شده، معین شد مزاحم اینترنتی همان فرد مورد ادعای شاکی است. متهم در تحقیقات مقدماتی منکر هرگونه جرمی شد و با سخنان گمراه نماینده قصد فریب پلیس را داشت، اما انتها لب به سخن گگردد و انگیزه خود را از انتقام گیری اینترنتی، علاقه به ادامه رابطه با شاکی عنوان نمود.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتای استان یزد، در این رابطه به کاربران فضای مجازی هشدار داد: کاربران به هیچ عنوان تصاویر شخصی و خصوصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و از اشتراک گذاری تصاویر خانوادگی خود در شبکه های اجتماعی حتی برای افراد قابل اعتماد هم خودداری نمایند و به منظور پیشگیری از بروز بعضی جرائم سایبری مانند انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی در این فضا از ذخیره این تصاویر روی سیستم های رایانه ای متصل به اینترنت و تلفن همراه خودداری نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 773

به "دو دختر جوان، قربانی انتقام گیری اینترنتی عاشقان شکست خورده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو دختر جوان، قربانی انتقام گیری اینترنتی عاشقان شکست خورده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید