رگولاتوری: پهنای باند بین الملل افزایش یافته و کیفیت اینترنت بهتر شده است

به گزارش مجله چایی، معاون رگولاتوری می گوید با افزایش پهنای باند اینترنت بین الملل در شرکت زیرساخت، شرایط کیفیت اینترنت ایران بهتر شده است.

رگولاتوری: پهنای باند بین الملل افزایش یافته و کیفیت اینترنت بهتر شده است

مجید حقی معاون امور پستی ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری در گفت و گو با روابط عمومی این سازمان بیان نمود: با افزایش پهنای باند بین الملل در شرکت ارتباطات زیرساخت و افزایش ظرفیت لینک های داخلی بویژه در لایه مخابرات در اپراتورها در حال حاضر کیفیت شبکه اینترنت در حالت نرمال قرار گرفته است.

معاون رگولاتوری، علت کندی و افت کیفیت ایران در مهرماه را بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی و افزایش ترافیک شبکه اعلام می نماید و می گوید: به طور معمول ترافیک شبکه افزایش دارد اما با شروع سال تحصیلی حجم استفاده از اینترنت افزایش قابل توجهی داشت و این باعث شد کیفیت اینترنت بویژه در شاخص pocket lost (بسته های گمشده) افت کند.

او با اشاره تشکیل کمیته ویژه با حضور مدیران رگولاتوری، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای ثابت و سیار به دستور وزیر ارتباطات برای آنالیز و حل شرایط کندی اینترنت در بعضی نقاط کشور افزود: در کنار اقدامات رگولاتوری، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای ارتباطی برای افزایش ظرفیت داخلی و پهنای باند بین الملل، به علت تغییر زمانبندی کلاس های مدارس و مراکز آموزش عالی و پراکندگی آن در ساعات صبح و بعدازظهر، ساعتهای اوج مصرف در طول شبانه روز تغییر نموده و در پی آن کیفیت شبکه نیز بهتر شده است.

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری گفت: فرایند پایش کیفیت در شبکه دیتای کشور، امری مستمر است و بطور مرتب در دستور کار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفته است تا مردم از خدمات با کیفیت در این حوزه بهره مند شوند.

در حالی معاون رگولاتوری از بهتر شدن کیفیت اینترنت ایران در هفته های اخیر خبر داده که گزارش های کاربران اینترنت همچنان از کندی و اختلالات شدید اینترنت به ویژه روی اینترنت همراه حکایت دارد و بعضی از معلمان و مدارس از سرعت اینترنت به ستوه آمده اند.

اوایل مهرماه بود که شکایت کاربران از شرایط بد اینترنت به اوج رسید و بعد وزیر ارتباطات دستور تشکیل یک کمیته ویژه برای آنالیز مسائل زیرساخت و برطرف مشکل اینترنت داد. در آن موقع، وزیر ارتباطات و معاونین او در مصاحبه هایی بیان نمودند که افزایش ترافیک شبکه به خاطر بازگشایی مدارس و عدم توسعه زیرساخت اپراتورها در چند سال اخیر، باعث به وجود آمدن شرایط کندی اینترنت در حال شده است.

بعضی گزارش ها نیز نشان می داد اینترنت ایران کاملا اشباع شده و مشکل پهنای باند بین الملل دارد ولی وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت در ماه های گذشته برای افزایش پهنای باند بین الملل، هیچ اقدامی نکردند.

حالا، به نظر شما شرایط اینترنت ایران نسبت به شهریور و مهر ماه، بهتر شده است و یک فرایند نرمال دارد؟

منبع: شبکه چی
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1345

به "رگولاتوری: پهنای باند بین الملل افزایش یافته و کیفیت اینترنت بهتر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگولاتوری: پهنای باند بین الملل افزایش یافته و کیفیت اینترنت بهتر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید