ساخت پلاسکو تا خاتمه امسال ، استقرار کسبه از اردیبهشت 1400

به گزارش مجله چایی، رئیس بنیاد مستضعفان اعلام کرد که تا پایان امسال ساختمان جدید پلاسکو ساخته می شود اما برای ایمنی بیشتر و تکمیل آن به زمان بیشتری نیاز داریم و کسبه پلاسکو از اردیبهشت ماه سال آینده می توانند کار خود را آغاز و در پلاسکو مستقر شوند.

ساخت پلاسکو تا خاتمه امسال ، استقرار کسبه از اردیبهشت 1400

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، پرویز فتاح در بازدید امروز خود از فرایند ساخت ساختمان پلاسکو که به مناسبت سالگرد سانحه آتش سوزی و فروریختن این ساختمان انجام شد اظهار کرد: در حال حاضر ساختمان پلاسکو به پیشرفت فیزیکی 85 درصدی رسیده است و با وجود محدودیتها و مسائل فراوانی که ناشی از شیوع ویروس کرونا و تورم های سنگین برای ما به وجود آمد به قول خود وفادار بودیم و تا سرانجام امسال ساختمان پلاسکو ساخته می شود وبه پیشرفت بیش از 95 درصدی می رسیم.

وی با اشاره به رعایت شدن همه ضوابط و مقررات ساخت و ساز اعلام شده از سوی شهرداری، سازمان نظام مهندسی ساختمان، میراث فرهنگی و غیره گفت: پروانه ساختمان پلاسکو بالاخره صادر شده و دراین زمینه شهرداری تهران و شورای شهر همکاری مناسبی داشتند و با وجود این که ساختمان پلاسکو بیش از این هم پارکینگ نداشت قرار است پارکینگ پاساژ پروانه که رو به روی پلاسکو واقع شده است بازسازی کرده و به عنوان پارکینگ پلاسکو مورد استفاده قرار دهیم.

وی ادامه داد: از کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو می خواهیم که مانند سالهای گذشته صبوری به خرج دهند تا بتوانند از اردیبهشت ماه سال آینده در ساختمان پلاسکو مستقر شوند و ساختمانی زیباتر، ایمن تر و بهتر از پلاسکوی سابق داشته باشند.

فتاح گفت: برای نمای ساختمان پلاسکو نیز برنامه ریزی های بسیاری اجرا شده و تا سرانجام بهمن ماه نمای آن را به عنوان نماد شهر تهران به سرانجام می رسانیم. البته این ساختمان بسیاری از مسائل پلاسکو سابق را ندارد چرا که آسانسورهای متعدد و پله برقی در آن تعبیه شده و برای طبقه پنجم تا پانزدهم طرح جدیدی برای تخلیه دود و مهار آتش به پیشنهاد شهرداری تهران اجرا شده است. برای اولین بار در ساختمانی در ایران چنین طرحی اجرا می شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان این که بنیاد مستضعفان به عنوان مالک و دارای سهم 20 درصدی در ساخت این ساختمان وظیفه قانونی برای ساختن آن رانداشت گفت: با توجه به وقوع این سانحه و به وجود آمدن پیامدهای اجتماعی و اقتصادی بسیار برای کسب پذیرفتیم تا همه هزینه های ساخت پلاسکو را متقبل شویم و برای پرداخت بخشی از هزینه ها از تهاتر استفاده کردیم و از این به بعد نیز اگر هزینه ای داشته باشد آن را به شهرداری و دیگر نهادها پرداخت کنیم.

سی ام دی ماه سال 1395 ساختمان 15 طبقه پلاسکو پس از 54 سال در آتش سوخت و فرو ریخت که البته ازآن زمان قرار بود این ساختمان دو ساله ساخته شده و به کسبه تحویل داده شود اما به نظر می رسد در حال حاضر با وجود تاخیرهای اجرا شده ساختمان پلاسکو به زودی آماده بهره برداری خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 884

به "ساخت پلاسکو تا خاتمه امسال ، استقرار کسبه از اردیبهشت 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت پلاسکو تا خاتمه امسال ، استقرار کسبه از اردیبهشت 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید