سعی می کنم کودک درونم را از ناراحتی ها و هیجانات دور کنم

به گزارش مجله چایی، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در یزد، جشن شعر کتاب و جوانه ها به مناسبت هفته ملی کودک به صورت آنلاین و با حضور بابک صابری نویسنده و ناشر حوزه کودک و نوجوان به همت نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد در کتابخانه مرکزی یزد برگزار گردید.

سعی می کنم کودک درونم را از ناراحتی ها و هیجانات دور کنم

بابک صابری در این مراسم با معرفی خود و آغاز نویسندگی اش در حوزه کودک گفت: من ابتدای نویسندگی ام را به یاد نمی آورم اما در کودکی و نوجوانی انشاها و متن های خوبی می نوشتم که مورد تشویق والدینم قرار می گرفتم اما به طور حرفه ای نویسندگی خود را از سن 23 سالگی آغاز نموده ام.

وی گفت: در ابتدا نمی دانستم که داستان ها و مطالبی که می نویسم مورد علاقه مخاطبین کودک و نوجوان قرار می گیرد اما به مرور زمان این را متوجه شدم و همین باعث شد که فعالیتم را روزبه روز توسعه دهم.

این نویسنده کودک با اشاره به صاحب ناشر بودنش گفت: اگرچه انتشارات حوزه کودک و نوجوان داشته ام و فعالیت خود را در این زمینه پیگیری کردم اما خودم را بیشتر نویسنده پیروز تر می دانم.

صابری در پاسخ مجری این برنامه در مورد خاطره نویسندگی گفت: کتاب ها در مراحل مختلف برای ما خاطره ایجاد می نمایند مثلا کتاب دوست بزرگ برای من خاطره انگیز است زیرا زمانی که در کودکی در کوچه دعوا می کردیم، مادرم به من می گفت با هم سن خودت بازی کن و همین را در کتابم به نوعی خاطره به یاد می آورم.

وی وسواس آنالیز کتاب های خودش در کتابخانه ها را یکی از ویژگی های خود دانست و گفت: تماشا کتاب های خودم در کتابفروشی و کتابخانه برایم مهم است و به نوعی وسواس ایجاد می نماید که ببینم کتابم در کتابخانه هست یا نه.

صابری به چاپ کتاب های خود در کشورهای مختلف اشاره نمود و بیان نمود: کتاب هایم در کشورهای مختلف به زبان های چینی، هندی، ترکی، آلمانی و فرانسوی ترجمه شده است که افتخاری برای من است.

این نویسنده یزدی گفت: فرایند معرفی کتاب در کشورهای مختلف متفاوت و طولانی است ولی در این فرایند نویسندگان به تنهایی مهم نیستند بلکه مترجمان بسیار اثرگذار هستند زیرا می توانند با ایجاد تغییرات و حل مسائل در معرفی کتاب به جامعه خود موثر باشند.

وی به کودک درون خود اشاره نمود و گفت: سعی دارم که مواظب کودک درون خود باشم و برای این کار نیز فیلم های بزرگسالان کمتر می بینم و حرف های هیجانی و ناراحت نماینده را کمتر دنبال می کنم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 24 آبان 1400 بروزرسانی: 24 آبان 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1310

به "سعی می کنم کودک درونم را از ناراحتی ها و هیجانات دور کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعی می کنم کودک درونم را از ناراحتی ها و هیجانات دور کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید