لباس کراپ چیست؛ بررسی 5 مدل کراپ تاپ و نحوه استایل آن

به گزارش مجله چایی، اگر می خواهید بدانید لباس کراپ چیست؟ باید بگوییم که کراپ از لباس های بسیار محبوب بین زنان است. آن را می توان با انواع لباس و اکسسوری های متنوع، ست کرد و پوشید به همین دلیل می توان گفت که کراپ تاپ یک آیتم ضروری در هر کمد لباسی است. احتمالاً اولین تصوری که بعد از شنیدن کراپ به ذهنتان می رسد یک تصویر تابستانه با شلوارک لی و صندل تخت است اما باید بگوییم این لباس را می توان در تمامی فصول سال به تن کرد و از زیبایی و راحتی آن لذت برد. در این مقاله از خبرنگاران مگ برای مرور تاریخچه این لباس، انواع مدل های آن و نحوه استایل با کراپ تاپ همراه ما باشید.

لباس کراپ چیست؛ بررسی 5 مدل کراپ تاپ و نحوه استایل آن

تاریخچه لباس کراپ

در پاسخ به سوال لباس کراپ چیست باید گفت که لباس کراپ لباسی است که بخشی از کمر، ناف و شکم را نشان می دهد. این نوع لباس در سیر تاریخی خود دچار تغییرات و اصلاحاتی شده که در این بخش مروری بر آن خواهیم داشت.

کراپ تاپ ها به معنای مدرن در حدود دهه 1930 و 1940 میلادی پا به صحنه مد و پوشاک گذاشتند. در واقع به دلیل کمبود پارچه در طول جنگ و رکود مالی، طراحان مد و لباس در پی استفاده هر چه کمتر از پارچه در طراحی ها و تولیدات لباس خود بودند در نتیجه این چند سانتی متر صرفه جویی در استفاده از پارچه به ظهور و تولید نوع جدیدی از لباس منجر شد.

کراپ تاپ جزء مشخصه های دهه 40 میلادی است. لباس کراپ در آن دهه مدلی با یقه بلند، آستین کوتاه و کمر باریک بود و معمولاً با دامن های میدی پوشیده می شد. با گذشت زمان، لباس های کراپ تبدیل به یک لباس ضروری تابستانی شد که با دامن یا شلوار قابل ترکیب بودند. این لباس با تأکید بر زنانگی و ایجاد توهم محبوب اندام ساعت شنی به ترند دنیای مد پیوست. یکی از اولین طرفداران لباس کراپ بازیگر مشهور و زیبا مریلین مونرو بود که معمولاً مدل های بلوز و یقه اسکی کوتاه می پوشید. او این لباس ها را با دامن های کوتاه و شلوارک ترکیب می کرد.

در سال های بعد لباس کراپ همچنان در چرخه مد و پوشاک قرار داشت و بیشتر زنان لباس کراپ را به طور کامل رها نکردند. در دهه 60 میلادی لباس های کراپ به صورت بلوزهایی با حاشیه ریسه ای و ریش دار در میان گروه های هیپی یا به صورت بولیزهایی که در قسمت کمر گره خورده اند در میان علاقه مندان استایل پین آپ بسیار محبوب بودند.

در خاتمه دهه 70 میلادی، لباس کراپ با کمی تغییرات دوباره به دنیای مد بازگشت. در این دهه قد تاپ کراپ کوتاه تر شد.

محبوبیت این آیتم به رشد خود ادامه داد و در دهه 80 میلادی، کم کم لباس کراپ به چیزی تبدیل شد که ما می شناسیم. در دهه 80 میلادی، کراپ تاپ ها به لباس هایی رایج بین زنان تبدیل شدند.

لباس کراپ که در اواخر دهه 80 میلادی از محبوبیتش کاسته شده بود، در دهه نود میلادی مجدد مد شدند. جوانان دهه نود میلادی عاشق این سبک بودند. پرچم دار ترند کراپ تاپ، ستارگان پاپ آن زمان از جمله اسپایس گرلز، بریتنی اسپیرز، گوئن استفانی، جنیفر لوپز و کریستینا آگیلرا در آمریکا بودند. این سبک حتی پس از آغاز سال 2000 میلادی تا حدی به عنوان یکی از ترندهای اصلی آن دوران باقی ماند.

این ترند در چند سال آخر دهه 2000 میلادی کم رنگ شد اما اخیراً کراپ تاپ ها دوباره به جریان اصلی مد برگشته اند. خوشبختانه، شلوارهای کوتاه در میان ترندهای فعلی نیستند در نتیجه می توان کراپ تاپ ها را با گزینه های بسیار دیگری مانند شلوار بگ پوشید. این گزینه های متنوع، لباس کراپ را نه تنها برای نوجوانان، بلکه برای کمد لباس زنان بزرگسال نیز مناسب می کند.

بررسی 5 مدل کراپ تاپ ترند و محبوب

لباس کراپ شامل انواع تاپ و نیم تنه زنانه در مدل های مختلف است. در ادامه این مطلب از خبرنگاران مگ ما 5 مدل پرطرفدار لباس کراپ را به شما معرفی کردیم.

1. کراپ تاپ آستین بلند

یکی از مدل های مجذوب کننده و جالب لباس کراپ، تاپ کوتاه با آستین بلند است. مدل کراپ تاپ آستین بلند از گزینه های محبوب مد روز در سال 2023 میلادی بود. یک کراپ تاپ آستین بلند با یقه اسکی تمام آن چیزی است که برای نشان دادن خاص و جسور بودن خود می توانید به کار ببرید. اگر از علاقه مندان به سبک بوهو هستید، ما کراپ تاپ آستین بلند با یک یقه گرد با رنگ خنثی و جنس کتان را به شما پیشنهاد می کنیم.

2. تاپ کراپ بافتنی

در یکی دو سال اخیر، کراپ تاپ های بافتنی در روند اصلی مد قرار گرفتند و به دلیل طراحی مجذوب کنندهشان بسیار مورد توجه بودند. کراپ تاپ های بافت معمولاً دارای تزیینات ریشه و مهره های رنگی کوچک و بزرگ هستند البته مدل های ساده آن نیز از محبوبیت بالایی برخوردارند.

مدل های کراپ بافتنی اغلب دارای بندهای نازک برای تأکید بر شانه ها هستند. این تاپ ها اغلب با قلاب بافته می شوند. کراپ تاپ های بافتنی به طرز شگفت انگیزی با شلوار سمبادی و دامن های قد میانه ست می شوند بنابراین می توانید کمد تابستانی متنوعی را با این عنصر درست کنید.

3. کراپ تاپ اورسایز

مدل های کراپ تاپ سایز بزرگ در سال 2023 میلادی بین دختران نوجوان و جوان محبوبیت خاصی پیدا کردند. کراپ تاپ اورسایز معمولاً با شلوار و شلوارک پوشیده می شوند. این مدل اورسایز بیشتر مناسب اندام هایی با فرم گلابی هستند زیرا از نظر بصری قسمت بالای بدن را حجیم تر و پاها را بلندتر نشان می دهند.

4. کراپ تاپ اسپرت

کراپ تاپ اسپرت را می توان با انواع شلوار و شلوارک ورزشی ترکیب کرد. این مدل به شما در هنگام دویدن و تمرین کردن، آزادی عمل و راحتی می دهد.

5. کراپ تاپ مدل کرست

کراپ تاپ مدل کرست یک آیتم شیک برای لباس شب یا عروسی است. چنین مدل هایی با انواع تزیینات مانند پولک دوزی، منجوق، سنگ های تزیینی و گلدوزی و با پارچه های توری، ساتن صاف و ابریشم طراحی و دوخته می شود. یک دست کت وشلوار شیک یا شلوار ساتن با این مدل کرست بر شخصیت خلاقانه یک زن تأکید می کند و استایلی عالی برای جشن و مهمانی فراهم می کند.

5 روش برای استایل با لباس کراپ

اگر قصد خرید لباس زنانه و لباس کراپ را دارید، بهتر است ابتدا با نحوه استایل آن با سایر آیتم ها و اکسسوری ها آشنا شوید. لباس کراپ به دلیل تنوع و زیبایی که دارند به راحتی برای موقعیت های مختلف قابل ست کردن و پوشیدن هستند. در ادامه 5 روش مختلف برای استایل با کراپ تاپ با انواع کت، شلوار، شلوارک و دامن را با هم بررسی خواهیم کرد.

1. استایل لباس کراپ با پیراهن اورسایز

کراپ تاپ ها توجه را به اندام شما جلب و بر باریکی کمر شما تأکید می کنند. کراپ تاپ به فرم اندام شما مجذوب کنندهیت زیادی می بخشد. با ترکیب یک پیراهن سایز بزرگ و کراپ تاپ به صورت لایه لایه و غیررسمی استایل کنید. این تیپ به شما کمک می کند تا به یک ظاهر معمولی اما طبق مد روز دست یابید. در ادامه سعی کنید استایل خود را با یک شلوار جین یا شلوار بگ گشاد کامل کنید. این استایل، فوق العاده شیک و راحت است.

2. استایل لباس کراپ با کت تک

یکی از استایل های مجذوب کننده با کراپ تاپ، ترکیب آن با یک کت تک است. اضافه کردن این لایه باعث شیک به نظر رسیدن شما خواهد شد. شما می توانید یک کت چرم یا کت جین در میزان کوتاه یا بلند را برای استایل با یک کراپ تاپ مدل کرست یا ورزشی انتخاب کنید.

3. ترکیب کراپ تاپ با شلوار

یکی از گزینه های عالی برای این استایل، شلوار اسکینی یا اسلیم فیت است. جنس پارچه شلوار می تواند ابریشم، جین، کتان، پشم، بافت و حتی چرم باشد.

ماهیت کراپ تاپ تأکید بر کمر باریک است درنتیجه با یک شلوار اسکینی، بهترین نتیجه را به ارمغان می آورد. اگر قصد دارید این تیپ را بر جشن یا مهمانی انتخاب کنید، بهتر است یک کراپ تاپ مدل کرست توری که کمی هم گلدوزی شده است را با یک شلوار چرم اسکینی امتحان کنید. برای تکمیل این استایل می توانید یک کت چرم را به آن اضافه کنید.

4. ترکیب کراپ تاپ با شلوارک

برای روزهای گرم تابستان می توانید کراپ تاپ خود را با یک شلوارک جین به تن کنید. جنس شلوارک می تواند کتان، لنین یا هر چیز دیگری باشد. مهم این است که به تناسب این دو آیتم با هم دقت کنید.

5. استایل کراپ تاپ با دامن

لباس کراپ را می توان با هر مدل دامن در هر قد و میزان ای استایل کرد اما مجذوب کننده ترین تیپ، ست کراپ تاپ با دامن بلند یا دامن میدی است. این ترکیب به صورت بصری یک خط عمودی را در قسمت پایین دامن اضافه می کند در نتیجه تأکید بر شانه ها کمتر خواهد شد.

اگر قصد حضور در یک مهمانی تولد یا جشن عروسی را دارید، ما استایل کراپ تاپ با دامن مدادی را به شما پیشنهاد می کنیم. بهتر است یک دامن بلند را انتخاب کنید زیرا یک دامن بلند، شما را ظریف تر و زنانه تر نشان می دهد.

یکی دیگر از استایل های مجذوب کننده با لباس کراپ، ترکیب آن با دامن پف دار است. این استایل یادآور تیپ های دهه 50 میلادی و استایل پین آپ است. اگر پایین تنه کوچکی دارید، دامن پف دار یک گزینه ایده آل برای شما است. سعی کنید طول کراپ تاپ زیادی کوتاه نباشد. قد مناسب کراپ تاپ باعث بهتر دیده شدن کمر و فرم اندام شما خواهد شد.

سخن خاتمهی

کراپ تاپ ها لباس هایی شیک و مد روز هستند که قسمت میانی بدن را به زیبایی آشکار می کنند. لباس کراپ را می توان برای مناسبت های مختلف، از جمله گردش های غیررسمی، مهمانی ها و جشن عروسی و تولد به تن کنید. کراپ تاپ در عین زیبایی، راحت هستند. این لباس ها را می توان به روش های مختلف طراحی کرد تا مطابق با سلیقه مد شخصی و بیان کننده شخصیت فرد باشد این کار به نیاز شما بستگی دارد اگر زمان و بودجه کافی در اختیار دارید، بهتر است برای جشن و مهمانی ها، یک کراپ تاپ مدل کرست به خیاط خود سفارش دهید.

منابع: goelia1995, shopsolowomen

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 خرداد 1403 بروزرسانی: 13 خرداد 1403 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1759

به "لباس کراپ چیست؛ بررسی 5 مدل کراپ تاپ و نحوه استایل آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباس کراپ چیست؛ بررسی 5 مدل کراپ تاپ و نحوه استایل آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید