مایع ظرفشویی که حافظ جان ماست!

به گزارش مجله چایی، گاهی اوقات اهمیت جزئیات ریز در مسائل کلان به حدی زیاد است که کل معادلات را به هم می زند. برای مثال اگر سلامت افراد جامعه را به عنوان چالشی در سطح کلان در نظر بگیریم، ممکن است حتی پیدا شدن سروکله پشه ها در فصل گرما، کل میز بازی را به هم بریزد. پس در شرایط بررسی موضوعات مختلف، هرچه برای جزئیات کوچک اهمیت بیشتری قائل شویم، درصد خطای کمتری خواهیم داشت.

مایع ظرفشویی که حافظ جان ماست!

نیمه پر شیوع کرونا در ایران -البته اگر با هم رو راست باشیم شاید خمس این لیوان پر باشد نه نیمی از آن! - تلنگری بود که درباره اهمیت همین جزئیات کوچک در دستاوردی به عظمت سلامت به ما زد. با وجود اینکه بسیاری از افراد در دام این ویروس منحوس گرفتار شدند، اما در عین حال بودند کسانی که با رعایت کردن چند نکته ساده و پیش پا افتاده از جنس همان جزئیات کوچکی که بدان اشاره شد، سلامت خود را تا به امروز حفظ کرده اند.

جزئیاتی گاه به سادگی پرهیز از دست دادن به دلیل آلودگی دست ها، شستشوی مکرر لباس و بدن، ضدعفونی کردن سطوح پر استفاده مثل دستگیره در و مسائلی از این دست.

حال که تاثیر جزئیات ساده را در رسیدن به گنج سلامت درک کردیم، بهتر است ذره بین را روی یکی از همین موارد بیندازیم. همه ما نیاز به غذا خوردن نیاز داریم و درنتیجه این نیاز، به نوعی با مایع ظرفشویی طرف حساب هستیم. اما اگر بخواهیم صادق باشیم، تقریبا هرگز حتی یک بار هم با این فکر روبرو نشده ایم که: کدام مایع ظرفشویی برای حفظ سلامت پوست و دستگاه گوارش من مناسب تر است؟!

یکی از معیار های بیشتر ما در انتخاب، مربوط به غلظت مایع ظرفشویی است. بیشتر افراد فکر می کنند که هر چه شوینده یا مایع ظرفشویی که استفاده می کنند غلیظتر باشد، بهتر و به صرفه تر است. چراکه به گفته بسیاری از تولید کنندگان، غلظت بالای مایع ظرفشویی، نه تنها تاثیر بسیار زیادی بر میزان پاک کنندکی آن می گذارد بلکه از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر است. از نظر آنها، قدرت پاک کنندگی بالا یعنی از بین بردن تمام چربی ها و لکه های چسبیده روی ظروف و غلظت بالای مایع یعنی استفاده کمتر از مایع ظرفشویی، ولی پاک کنندگی بیشتر و این یعنی با یک مایع ظرفشویی می توانید ظرف های بیشتری را بشویید.

اما باید بگوییم که این ادعاها، شاید به ظاهر درست باشند، اما یک مسئله را نادیده گرفته اند: سلامت خانواده!

غلظت بیشتر مایع ظرفشویی یعنی وجود مواد شیمیایی چربی زدای بیشتر! با کمی دقت در این مساله، می توان پی برد که ممکن است با استفاده از مایع ظرفشویی بیش از حد غلیظ، به جای داشتن ظروف کثیف، ظروف شیمیایی داشته باشیم!

حال با مهندسی معکوس مطالب بالا، می توانیم به ویژگی های مثبت مایع ظرفشویی پی ببریم. به بیانی دیگر، یک مایع ظرفشویی خوب، باید غلظت مناسبی داشته باشد، نه زیاد و نه کم تا مواد شیمیایی کمتری به ظرف و معده مان بچسبد و در نهایت در حد معقولی کف کند، نه بیش از حد. از همه مهمتر ضمن رعایت نکات ضروری برای سلامت انسان، در چربی زدایی و میکروب زدایی ظروف پیروز عمل کند.

البته هرچقدر هم تولیدکنندگان محصولات بهداشتی مهربان باشند و به چنین جنبه هایی توجه کنند، نقش مصرف کننده این محصولات در حفظ سلامتش مهم است. برای مثال، استفاده از دستکش هنگام شست وشوی ظروف، جلوی اگزما و خشکی پوست دست در دراز مدت را می گیرد.

با این اوصاف، می توان ادعا کرد این ویژگی ها نادر و کمیاب نیستند و خوشبختانه در محصولات هوم پلاس علاوه بر پاکیزگی، به سلامت خانواده نیز توجه شده است. تمرکز تولیدکنندگان مایع ظرفشویی هوم پلاس صرفا روی چربی زدایی قوی، غلظت بالا و کف بسیار نبوده و در تولید این محصول سعی بر آن بوده تا سایر جنبه های محصول نظیر صرفه جویی در مصرف آب و سلامت مصرف کننده نیز رعایت شود. غلظت مناسب این محصول، تجربه آبکشی سریع و آسان ظروف را برای مصرف کنندگان فراهم می آورد و با این ویژگی، دیگر نگران بلعیدن و مضرات شوینده بر سلامت نخواهند بود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات هوم پلاس به وبسایت هوم پلاس مراجعه کنید:

https://www.homeplus.ir

منبع: برترین ها
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 522

به "مایع ظرفشویی که حافظ جان ماست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایع ظرفشویی که حافظ جان ماست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید