مذاکرات سایپا با یک خودروساز بزرگ جهانی در مرحله نهایی، راه اندازی خط فراوری چانگان چین

به گزارش مجله چایی، مدیرعامل گروه تولیدی سایپا گفت: فرصت های سرمایه گذاری خارجی بسیاری در منطقه کاشان پیش بینی شده که شرکت خودروسازی سایپا کاشان به زودی شریک خارجی پیدا می نماید.

مذاکرات سایپا با یک خودروساز بزرگ جهانی در مرحله نهایی، راه اندازی خط فراوری چانگان چین

با ارزانترین تور چین 99 سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از کاشان، مهدی جمالی عصر امروز در حاشیه آئین تودیع و معارفه مدیرعامل سایپا کاشان در جمع خبرنگاران گفت: سرمایه گذاران خارجی بسیاری علاقه مند هستند تا در صنعت خودروسازی کشور همکاری داشته باشند و این فرصت مناسبی برای گروه خودروسازی سایپا است که توانسته با مذاکرات خوب از این فرصت بهره کافی ببرد.

وی با اشاره به اینکه دو نمونه از بِرندهای اساسی که فرصت سرمایه گذاری زیادی دارد و مورد اشتیاق سرمایه گذاران خارجی است سایپای کاشان است، اضافه کرد: فرصت های سرمایه گذاری بسیاری در این منطقه پیش بینی می گردد، ازاین رو سایپا کاشان به زودی شریک خارجی پیدا می نماید.

مدیرعامل گروه فراوریی سایپا با بیان اینکه با یکی از خودروسازان بزرگ جهانی مذاکراتی انجام دادیم که این مذاکرات در مرحله نهایی است، گفت: روشی که در دست اجرا داریم منحصربه فرد بوده و برای نخستین بار در ایران محقق می گردد، همچنین همتایان خارجی ما توان فنی و مدیریتی کشور را پذیرفته اند و این توانایی بالا در سایپا کاشان به منصه ظهور رسیده است.

وی بیان نمود: همتایان خارجی ما توانایی بالای ایران در صنعت خودروسازی را پذیرفتند و بناست شرکت خودروسازی سیتروئن با 50 درصد از سهام شرکت سایپای کاشان شراکت داشته باشد.

جمالی اضافه کرد: خوشبختانه پیروز شدیم در گروه خودروسازی سایپا از صفر تا صد صنعت خودروسازی را راه اندازی و خط فراوری را مدیریت کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: باید سرمایه گذاری در خرید سهام و توسعه خطوط فراوری داشته باشیم که با تدابیری که مسئولان شهرستان و استان دارند، امیدواریم بتوانیم سرمایه گذاران خارجی را به این منطقه راهنمایی و با قطعه سازان داخلی و خارجی صنعت خودروسازی و به ویژه صنعت خودروسازی سایپا را رشد بدهیم.

مدیرعامل گروه فراوریی سایپا با اشاره به اینکه اولین فراوری خودرو در دولت یازدهم طراحی و فراوری خودروی سایپا بود که طراحی این خودرو به سایپا کاشان اختصاص داده شد، گفت: خوشبختانه سایپا از بهمن ماه روی خط فراوری آمده و امروز بیش از 1000 خودرو فراوری و پیش فروش شده است، همچنین خط فراوری چانگان چین با شریک تجاری خارجی امروز راه اندازی شده است.

وی توضیح داد: صادرت خودرو شرکت سایپا در امسال 34 هزار خودرو پیش بینی شده است که کشورهای مختلف ازجمله عراق بیشترین صادرات را به خود اختصاص داده اند.

جمالی با بیان اینکه سالیانه صادرات یک هزار خودرو به کشور الجزایر برنامه ریزی شده است، بیان نمود: انتها سال 1394 اولین محموله به کشور الجزایر صادر شد، همچنین پیش بینی می گردد که به زودی قراردادی در کشور آذربایجان با شرکت خودروسازی سایپا تنظیم گردد و نیز در لبنان صادرات اولیه خودرو اجرا شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 161

به "مذاکرات سایپا با یک خودروساز بزرگ جهانی در مرحله نهایی، راه اندازی خط فراوری چانگان چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات سایپا با یک خودروساز بزرگ جهانی در مرحله نهایی، راه اندازی خط فراوری چانگان چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید