مشمولان غایب اقساط جریمه را بپردازند ، خبری از تعویق نیست

به گزارش مجله چایی، افرادی که در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام نموده اند باید اقساط خود را در سررسید آن بپردازند چرا که تا این لحظه از تعویق خبری نیست.

مشمولان غایب اقساط جریمه را بپردازند ، خبری از تعویق نیست

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، با شیوع ویروس کرونا و توصیه مسؤولان مبنی بر کاهش ترددهای غیر ضرور از منزل به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری و همچنین کسادی کسب و کارها،تعدادی از بانکها،نهادها و سازمان ها دریافت اقساط خود را به تعویق انداخته اند.

با اعلام این قضیه، تعدادی از مشمولانی که در طرح جریمه غیبت از سربازی به صورت اقساطی ثبت نام نموده بودند با درج موضوعی با عنوان مهلت پرداخت اقساط سربازی را به دلیل کرونا تمدید کنید پیگیری این موضوع را خواهان بودند.

این افراد عنوان کردند که با توجه به شیوع کرونا و اختلال در کسب و کارها، امکان پرداخت اقساط قانون جریمه تا انتها سال جاری برای بسیاری از متقاضیان وجود نداشته و خواهان افزایش مهلت پرداخت شده بودند.

بعضی ها نیز این تصور را داشتند که نظام وظیفه عمومی ناجا تعویق دریافت اقساط را اعلام نموده اما کارمندان سازمان اظهار بی اطلاعی می نمایند چرا که پیشتر سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در برنامه تلویزیونی در شبکه خبر به موضوع جریمه مشمولان غایب پرداخت و گفت: این قانون تا انتها سال 97 برای افرادی که بیش از 8 سال غیبت از سربازی داشتند، اجرایی شد؛ اما کسانی که نتوانستند تا انتها سال جاری جریمه های خود را بپردازند براساس قانون حداکثر تا اردیبهشت ماه سال آینده این کار را انجام دهند البته اگر پیشنهاد مطرح و تصویب شده در کمیسیون در صحن مجلس به تصویب برسد ممکن است تا انتها سال 99 به آن هایی که بدهکار هستند و قسط ها را پرداخت ننموده اند، فرصت داده گردد، اما هنوز این قانون مصوب نشده است بنابراین قانون فعلا همان قانون قبلی است.

پیگیری های خبرگزاری فارس از مسئولان ناجا حاکی از آن است که تا این لحظه تصمیمی در مورد تعویق دریافت اقساط جریمه مشمولان غایب گرفته نشده و خبری نیز با مضمون فوق منتشر نشده است؛ لذا باید مشمولان طی زمانبندی معین شده در دفترچه اقساط خود نسبت به پرداخت مبلغ معین شده اقدام نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 304

به "مشمولان غایب اقساط جریمه را بپردازند ، خبری از تعویق نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشمولان غایب اقساط جریمه را بپردازند ، خبری از تعویق نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید