مواد غذایی که نباید در یخچال نگه داشت

به گزارش مجله چایی، فرادید/ ممکن است به نظر برسد که بهترین راه برای ماندگاری بیشتر غذا این است که در اولین فرصت پس از خرید، آن را در یخچال بگذاریم. اما برخی از غذا ها هستند که در یخچال با سرعت بیشتری کهنه می شوند، طعم و بافت خود را از دست می دهند، یا به سادگی سیاه می شوند.

مواد غذایی که نباید در یخچال نگه داشت

گوجه فرنگی

قرار دادن گوجه فرنگی در یخچال از رسیدن آن جلوگیری می کند و عطر و طعم آن را از بین می برد. به گفته تارنمای مرکولا، قرار دادن گوجه فرنگی در یخچال ساختار شیمیایی آن را تغییر می دهد و میزان ترکیبات فرّار موجود در آن را کاهش می دهد و این فرایند بر طعم گوجه فرنگی تأثیر می گذارد.

بافت و رنگ یک گوجه فرنگی بر اثر سرما صدمه میبیند. در دمای زیر 5 درجه سانتیگراد، بافت گوجه فرنگی از هم می پاشد و سطح آن دچار فرورفتگی می شود.

سیب زمینی

سیب زمینی را باید در جای خشک و خنک یا درون پاکت کاغذی یا کیسه سوراخ دار نگهداری کرد، و نباید آن را در یخچال گذاشت. نگهداری آن در یخچال می تواند نشاسته سیب زمینی را به شکر تبدیل کند. این بر روی بافت آن تأثیر می گذارد و باعث می شود پس از پختن، تغییر رنگ بدهد و طعم شیرین پیدا کند.

پیاز

اگر پوست پیاز جدا نشده باشد، باید آن را در یک جای خشک و خنک با تهویه هوا نگهداری کرد، نه در یخچال. به گفته انجمن ملی پیاز، تنها زمانی باید پیاز را داخل یخچال قرار داد که پوست آن کنده شده باشد یا خرد شده باشد، یا پیاز از نوع پیاز های شیرین و پرآب باشد.

پیاز را باید در محیط با رطوبت کم نگاه داشت تا خشک بماند. پیاز های پوست کنده شده را می توان برای هفت روز در ظرف در بسته در یخچال نگه داشت.

نان

بنا به تارنمای seriouseats.com، گذاشتن نان در یخچال کار اشتباهی است. منجمد کردن نان در فریزر می تواند فرایند بیات شدن آن را متوقف کند، اما قرار دادن نان در یخچال سرعت بیات شدن آن را افزایش می دهد. اساساً، دمای خنک داخل یخچال در مقایسه با دمای اتاق باعث تسریع کریستالیزه شده نشاسته می شود؛ و این فرآیند، نان را سفت و بیات می کند.

موز

موز رسیده را می توان چند روز در یخچال نگه داشت، اما اگر موز هنوز نرسیده باشد و آن را در یخچال بگذارید، همین طور سبز و سفت خواهد ماند و دیگر نخواهد رسید. حتی وقتی آن را از یخچال بیرون بیاورید، پوست موز سیاه می شود، ولی دیگر نمی رسد.

موز یک میوه گرمسیری است و هیچ دفاع طبیعی در برابر سرما در دیواره سلول های خود ندارد. به گفته تارنمای A Moment of Science، این سلول ها در اثر سرما پاره می شوند و باعث می شود آنزیم های هضم میوه از بین برود و پوست موز نیز کاملا سیاه شود.

سیر

قرار دادن سیر در یخچال یا کیسه های پلاستیکی باعث کپک زدن آن می شود. بر اساس تارنمای How Stuff Works، بهترین روش برای نگهداری سیر، نگه داشتن آن در دمای اتاق در یک مکان خشک و تاریک با گردش هوای کافی با نور کم برای جلوگیری از جوانه زدن آن است.

منبع: همگردی
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 914

به "مواد غذایی که نباید در یخچال نگه داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواد غذایی که نباید در یخچال نگه داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید