هشدار مرکل درباره نابودی اتحادیه اروپا در صورت بستن گذرگاه مرزی برنر

به گزارش مجله چایی، صدر اعظم آلمان با توجه به هجوم پناهندگان به ایتالیا درباره نابودی اتحادیه اروپا در صورت بستن گذرگاه مرزی بین اتریش-ایتالیا (برنر) بر روی پناهندگان هشدار داد.

هشدار مرکل درباره نابودی اتحادیه اروپا در صورت بستن گذرگاه مرزی برنر

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله چایی به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان با توجه به شمار روزافزون هجوم پناهندگان به ایتالیا در این باره هشدار داده است که در واکنش به این شرایط، گذرگاه مرزی برنر بین ایتالیا و اتریش بسته گردد.

وی درباره نابودی اتحادیه اروپا در صورت بسته شدن گذرگاه برنر هشدار داده و بار دیگر بر ضرورت حمایت بهتر از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا تاکید نموده و گفت اگر این موفقیت به دست نیاید عواقبی برای بازار داخلی اتحادیه اروپا و ارز مشترک دارد.

مرکل با نگاهی به بحران پناهندگان تاکید نمود که ما باید در این باره به همبستگی مناسبی در اتحادیه اروپا دست پیدا کنیم و این امر بیشتر از آنچه ما تصور می کردیم زمان می برد. همچنین توافق با کشورهای اطراف اتحادیه اروپا در این راستا ضرورت دارد. ما باید به مردم این کشورها یاری کنیم تا بتوانند به گونه ای زندگی نمایند که نیازی به ترک کشورشان نداشته باشند. بنابراین توافق های بیشتر اتحادیه اروپا با دیگر کشورها مانند توافق با ترکیه ضرورت دارد.

صدر اعظم آلمان توضیح داد که اروپا نمی تواند نظاره گر غرق شدن پناهندگان بیشتری در دریای مدیترانه باشد.

مرکل همچنین سرانجام سریع تحریم ها علیه روسیه به دلیل بحران اوکراین را منوط به اجرای توافق صلح مینسک از طرف روسیه دانسته و گفت: من موافق این مسئله هستم که روسیه به تدریج به منطقه مالی اروپایی نزدیکتر گردد و ما در نهایت یک منطقه مالی مشترک از شهر ولادی وستک تا لیسبون داشته باشیم.

مرکل در عین حال گفت: در شرق اوکراین یک درگیری داخلی با حمایت روسیه شکل گرفته و درست به همین دلیل تحریم ها علیه مسکو ایجاد شده است. توافق مینسک که در فوریه سال 2015 بسته شده است باید بر این اساس اجرایی گردد.

در حال حاضر کشورهای آلمان و فرانسه کوشش می نمایند یک آتش بس واقعی و یک انتخابات محلی در شرق اوکراین را شکل دهند.

صدر اعظم آلمان تاکید نمود که اگر این شرایط برآورده گردد بنابراین ما سریعا به تحریم ها علیه روسیه سرانجام می دهیم.

اتحادیه اروپا در حال حاضر در این باره بحث می نماید که آیا اواسط امسال تحریم ها علیه روسیه را به مدت نیم سال دیگر تمدید کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 110

به "هشدار مرکل درباره نابودی اتحادیه اروپا در صورت بستن گذرگاه مرزی برنر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مرکل درباره نابودی اتحادیه اروپا در صورت بستن گذرگاه مرزی برنر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید