واکسن کرونا و کم اعتنایی به یک گروه

به گزارش مجله چایی، به تازگی اعلام شده ارایه کارت واکسن کرونا برای حضور در برخی از مکان ها اجباری می گردد ولی این قانون برای حضور در سالن های نمایش در نظر گرفته نشده است.

واکسن کرونا و کم اعتنایی به یک گروه

به گزارش خبرنگاران، در وضعیتی که برخلاف همه تاکیدها و پیگیری ها، گروه های جوان نمایشی در اولویت واکسیناسیون قرار نگرفتند و بسیاری از آنان هنوز واکسن دریافت ننموده اند، جامعه نمایشی کشور باز هم در یک تصمیم گیری دیگر نادیده گرفته شد.

اخیرا در فضای مجازی و برخی رسانه ها جدولی از سوی وزارت بهداشت اعلام شده که در آینده نه چندان دور مراجعه کنندگان برای حضور در برخی از مکان ها از جمله استادیوم ها، اقامت در هتل، مدارس، دانشگاه ها و ... باید کارت واکسن کرونا ارایه دهند. این قانون در خصوص ورود به سالن های سینما هم اجرایی می گردد ولی از قضا جامعه تئاتری باز هم مورد کم توجهی قرار گرفته است.

کم اعتنایی به جامعه تئاتری اتفاق تازه ای نیست ولی آنچه امروز این حساسیت را بیشتر نموده، شرایط خاص تئاتر است.

هر چند پروتکل های بهداشتی و اصل فاصله گذاری اجتماعی در سالن های سینما و تئاتر در قیاس با بسیاری از مکان ها بیشتر رعایت می گردد، به علت واکسینه نشدن گروه های جوان نمایشی، اعمال این قانون در تئاتر می توانست یک امنیت روانی نسبی برای آنان به همراه داشته باشد. گرچه بارها متخصصان تاکید نموده اند دریافت واکسن به معنای این نیست که افراد می توانند پروتکل ها را کنار بگذارند ولی اعمال این قانون می توانست دست کم نوعی آرامش روانی برای گروه های نمایشی که عموما واکسینه نشده اند، به همراه بیاورد.

البته در این بین تنها جامعه تئاتری نیستند که فراموش شده اند، بلکه این قانون برای حضور مخاطبان در کنسرت های موسیقی و دیگر تجمعات و مراسم های هنری هم فعلا طبق این جدول در نظر گرفته نشده است و شاید باید امیدوار بود، در مراحل بعدی در نظر گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1246

به "واکسن کرونا و کم اعتنایی به یک گروه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا و کم اعتنایی به یک گروه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید