وزیر دفاع آمریکا: در حال ارزیابی حملات راکتی به عین الاسد هستیم خبرنگاران

به گزارش مجله چایی، وزیر دفاع امریکا در گفت گو با یکی از رسانه های آمریکایی گفت، ما می خواهیم در هر موضوعی از جهت دیپلماسی به پیش برویم، اما اگر بازدارندگی به شکست منجر شود، باید مبارزه کرد.

وزیر دفاع آمریکا: در حال ارزیابی حملات راکتی به عین الاسد هستیم خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با یک شبکه خبری آمریکایی گفت، ما می خواهیم در هر موضوعی از جهت دیپلماسی به پیش برویم، اما اگر بازدارندگی به شکست منجر شود، باید مبارزه کرد.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی نیوز که عصر یکشنبه به وقت تهران منتشر شد گفت، آمریکا در حال ارزیابی حملات راکتی به نیرو های آمریکایی مستقر در پایگاه عین الاسد در عراق است و آمریکا زمان و مکان مناسب پاسخگویی را خود تصمیم می گیرد.

وی در ادامه گفت: ما می خواهیم در هر موضوعی از جهت دیپلماسی به پیش برویم. اما اگر بازدارندگی به شکست منجر شود، باید مبارزه کنید. شما برای پیروزی می جنگید.

وزیر دفاع آمریکا در این مصاحبه با اشاره به ایران و ادعای حمایت ایران از برخی گروه های نظامی در منطقه گفت، ایران کاملا قادر به ارزیابی و نتیجه گیری درباره منظور حملات هوایی آمریکاست.

آستین گفت: آنچه آن ها (ایرانی ها) باید دوباره از این مسئله دریافت کنند این است که ما از نیرو های خود دفاع خواهیم کرد. پاسخ ما قابل تامل خواهد بود. امیدواریم که آن ها اقدام های صحیح را انتخاب کنند.

وزیر دفاع آمریکا همچنین در باره روابط آینده واشنگتن با عربستان گفت: رئیس جمهور ما کاملا به وضوح معین کرده که ما رابطه متفاوتی با سعودی ها در پیش رو خواهیم داشت. این به این معنی نیست که رابطه خوبی نخواهد بود. من کاملاً انتظار دارم که این یک رابطه خوب باشد، اما کمی متفاوت خواهد بود.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای خود پس از حمله به عین الاسد گفت که قادر نیست حمله به پایگاه عین الاسد را به هیچ گروهی منتسب کند.

حمله راکتی به پایگاه عین الاسد بعد از حمله هوایی آمریکا به شرق سوریه در هفته گذشته انجام شد. ارتش آمریکا در آن حمله مواضع نیرو های مقاومت را هدف گرفت. ارتش آمریکا این حمله را در واکنش به حمله راکتی دیگری در عراق که به کشته شدن یک پیمانکار و زخمی شدن چند فرد آمریکایی از جمله یک نظامی این کشور منجر شده بود انجام داد.

حمله هوایی در سوریه اولین اقدام نظامی دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بود و با انتقاد قانونگذاران هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات روبرو شد. مقام های آمریکایی گفته اند که هدف این حمله ارسال این پیام بود که آمریکا از نیروهایش در منطقه محافظت خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 999

به "وزیر دفاع آمریکا: در حال ارزیابی حملات راکتی به عین الاسد هستیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: در حال ارزیابی حملات راکتی به عین الاسد هستیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید