ویروس کرونا در بسته بندی های مواد غذایی از بین می رود

به گزارش مجله چایی، آنالیز ها نشان می دهد بسته بندی ارائه شده توسط شرکت الپز (Alpes) که حاوی نانومواد است، می تواند نقش به سزایی در حذف ویروس کرونا از محصولات غذایی داشته باشد.

ویروس کرونا در بسته بندی های مواد غذایی از بین می رود

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، نتایج یافته های اخیر نشان می دهد که نوعی فیلم پلاستیکی قابل انعطاف و شفاف (از جنس پی وی سی) می تواند در بسته بندی گوشت، میوه و سایر مواد غذایی استفاده شده و از آن ها محافظت کند. این فناوری می تواند محصولات غذایی را از گزند ویروس کرونا که مسئول شیوع کرونا در سراسر دنیا است، حفظ کند.

این محصول نانویی که توسط فراوریکننده پلاستیک برزیل، یعنی شرکت الپز (Alpes) فراوری و به بازار عرضه شده، حاوی نانوذرات نقره و سیلیس است و لیسانس این فناوری از شرکت Nanox، که توسعه دهنده این فناوری است، خریداری شده است.

در آزمایش های اجرا شده در موسسه علوم زیست پزشکی دانشگاه سائو پائولو (ICB-USP)، این فیلم پی وی سی قادر به حذف 79.9 درصد از ویروس کرونا در سه دقیقه و 99.99 درصد آن ها در مدت زمان 15 دقیقه است.

لوسیو فرینتاس جونیور نویسنده تحقیقی در این مورد از موسسه علوم زیست پزشکی دانشگاه سائوپائولو می گوید: از بین بردن ویروس کرونا توسط این مواد بسیار موثر و سریع بوده است.

فرینتاس اضافه نمود: از زمان آغاز بیماری کرونا در سراسر دنیا تا به امروز، این محصول کاربردی کاملاً متفاوت از بیش از 40 محصولی که برای مقابله با ویروس کرونا فراوری و مورد آزمایش قرار گرفته دارد.

این فیلم براساس استاندارد ISO 21702: 2019 مورد آزمایش قرار گرفته است؛ ISO 21702: 2019 استاندارد فنی حاکم بر اندازه گیری فعالیت ضدویروسی روی پلاستیک و سایر سطوح غیر متخلخل است.

در این آزمایش ها نمونه هایی از محصول با / بدون نانوذرات سیلیس نقره در مدت زمان متفاوتی در تماس مستقیم با ویروس کرونا قرار داده داشته است.

پس از دوره های زمانی مشخص شده، ذرات ویروسی موجود در مواد غذایی برداشته و در تماس با سلول ها قرار گرفتند تا میزان عفونت و تکثیر اندازه گیری گردد.

سلول های مورد آزمایش در این پروژه از کلیه میمون آفریقایی مشتق شده است. نتایج نشان می دهد که این فیلم نقش موثری در کاهش ویروس کرونا داشته است.

به اعتقاد محققان، استفاده از این فیلم ها در بسته بندی ها با توجه به این که بعد از 15 دقیقه می تواند نزدیک به 100 درصد از ویروس کرونا را از بین ببرد، بسیار رضایت بخش است و می تواند یاری زیادی به ایمنی مواد غذایی کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 804

به "ویروس کرونا در بسته بندی های مواد غذایی از بین می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا در بسته بندی های مواد غذایی از بین می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید