شناسایی سوپرمارکت های فاقد پروانه فروش مواد دخانی

به گزارش مجله چایی، تهران (پانا) - معاون بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای به معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر لزوم استمرار برنامه های کنترل و مبارزه با دخانیات تاکید نمود.

شناسایی سوپرمارکت های فاقد پروانه فروش مواد دخانی

به گزارش وبدا، در متن نامه علیرضا رئیسی خطاب به معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور آمده است: ضمن قدردانی از اقدامات ارزنده آن معاونت در سنوات قبل، خواهشمند است دستور فرمایید با استمرار برنامه های کنترل و مبارزه با دخانیات، اقداماتی به مناسبت روز و هفته بدون دخانیات حول محورهای اعلام شده و به توضیح زیر انجام پذیرد و گزارش اقدامات صورت گرفته (فیلم، عکس، پوستر، پمفلت، بسته های آموزشی و....) حداکثر تا تاریخ 1400.05.31، به دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات در مرکز سلامت محیط و کار این معاونت ارسال شود:

- ایجاد هماهنگی و جلب مشارکت مجامع امور صنفی، فراوریی، توزیعی در مورد آموزش و بستر سازی مناسب جهت جلوگیری از عرضه مواد دخانی به ویژه قلیان در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی.

- شناسایی خواربار فروش ها، سوپر مارکت ها و سایر اماکن فاقد پروانه عاملیت فروش که اقدام به فروش و توزیع مواد دخانی می کنند و صدور اخطار کتبی و در صورت تکرار ارسال پرونده تخلف آنها به دادسرا.

- انجام تبلیغات محیطی و نمایش پیغام ها و هشدارهای بهداشتی در مکان های پرتردد شهر.

- برگزاری مسابقات فرهنگی و آموزشی با موضوعات کنترل دخانیات به ویژه قلیان به صورت غیر حضوری.

- تشکیل تیم های بازرسی مشترک با ارگان های ذی ربط برای بازرسی اماکن عمومی و مراکز عرضه قلیان و مواد دخانی و اعمال قانون پیرو بخشنامه دادستان کل کشور به دادسراهای سراسر کشور مبنی بر حمایت از ضابطین و بازرسان بهداشتی در اجرای ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن و مراکز عمومی.

- آموزش عمومی در مورد مضرات مصرف دخانیات و مواجهه با دود دست دوم و اهمیت ترک دخانیات به صورت غیر حضوری.

- آموزش کارگران در کارگاه ها، کارخانجات مختلف و مراکز کارگری و اتحادیه های مربوطه به صورت غیر حضوری و با استفاده از رسانه های فراوریی.

- بهره گیری از رهنمودهای روحانیون و ائمه آدینه و جماعت و فتواهای آیات عظام به منظور مطلع نمودن اقشار مختلف جامعه (بسته به شرایط منطقه از نظر بیماری کرونا ویروس، بصورت حضوری یا غیر حضوری)

- انجام مصاحبه و برگزاری میزگردهای علمی به مناسبت روزهای هفته با رعایت موازین بهداشتی.

- اقدامات و فعالیت های تبلیغاتی از قبیل تهیه پوستر، پمفلت و تیزرهای تبلیغاتی حول محور شعار سال جاری.

- هماهنگی جهت پیگیری ارائه خدمات ترک دخانیات در مراکز جامع سلامت به منظور یاری به مصرف کنندگان مواد دخانی برای ترک مصرف دخانیات.

مستندات درخواستی در ارسال گزارش:

- فایل رسانه های فراوری شده از جمله کلیپ، تیزر، پوستر و ... (ارسال به ایمیل [email protected])

- تصاویر مربوط به هر فعالیت مانند تبلیغات محیطی، آموزش مجازی و ...

- گزارش ارزشیابی فعالیت هفته بدون دخانیات در صورت انجام

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1144

به "شناسایی سوپرمارکت های فاقد پروانه فروش مواد دخانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی سوپرمارکت های فاقد پروانه فروش مواد دخانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید