پکن: چرا آمریکا اجازه تحقیق درباره منشا کرونا را نمی دهد؟

به گزارش مجله چایی، وزارت خارجه چین به نقدها اخیر آمریکا درباره رفتار چین با کارشناسان سازمان بهداشت جهانی واکنش نشان داد.

پکن: چرا آمریکا اجازه تحقیق درباره منشا کرونا را نمی دهد؟

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از چاینا اکونومی، وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری روزانه خود با انتقاد از رفتار آمریکا در متهم کردن چین به عدم دسترسی کارشناسان سازمان بهداشت جهانی به اطلاعات مربوط به منشا ویروس کرونا واکنش نشان داد.

وی در بخشی از کنفرانس خبری خود گفت: امیدواریم که طرف آمریکایی همان نگرش باز و شفاف چین را اتخاذ نموده و از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی برای تحقیق درباره منشا ویروس کرونا و انجام مطالعات دراین باره دعوت نمایند.

این اظهارات درحالی مطرح شده که نیویورک تایمز روز آدینه به نقل از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی مدعی شد که دانشمندان چینی داده های خام درباره منشا ویروس کرونا را در اختیار این سازمان قرار نداده اند. این خبر که بهانه مناسبی برای مقامات آمریکایی بود منجر به شروع تنش لفظی میان دولتمردان واشنگتن و پکن شد.

کاخ سفید روز شنبه از چین خواست تا داده ها و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا را در دسترس قرار دهد. واشنگتن درعین حال نسبت به روش تبادل گزارش مربوط به ویروس کرونا از طرف سازمان بهداشت جهانی عمیقا ابراز نگرانی کرد.

این اظهارات با واکنش چین همراه شده و در بیانیه سفارت چین در آمریکا که روز یکشنبه منتشر شد آمده است: سازمان بهداشت جهانی یک سازمان معتبر و چند جانبه بین المللی در زمینه بهداشت است نه یک سازمان تفریحی که در آن به راحتی وارد و خارج شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 936

به "پکن: چرا آمریکا اجازه تحقیق درباره منشا کرونا را نمی دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: چرا آمریکا اجازه تحقیق درباره منشا کرونا را نمی دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید