اخبار جدید از شرایط گوشی های وارداتی با ارز دولتی

به گزارش مجله چایی، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از بلاتکلیفی 30 تا 40 درصد تلفن های همراه وارد شده با ارز دولتی در گمرک خبر داد و علت آن را نبود تقاضا برای مدل هایی که قدیمی شده، عنوان کرد.

اخبار جدید از شرایط گوشی های وارداتی با ارز دولتی

به گزارش گروه اقتصادی مجله چایی امیر اسحاقی اظهار کرد: مجوز ترخیص 90 درصد از گوشی هایی که با ارز دولتی به کشور وارد شده بود، صادر شده، اما به دلیل اینکه بخشی از این محموله قدیمی شده و تقاضایی در بازار برای آن وجود ندارد، هنوز برای ترخیص آن ها اقدامی نشده است.

وی با اشاره به اینکه واردکنندگان باید برای دریافت مجوز فروش آن ها از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مابه التفاوت ارز دولتی و نیمایی را بپردازند، افزود: با توجه به اینکه واردکنندگان باید مابه التفاوت ارز 9000 تومانی و 4200 تومانی را بپردازند و همچنین در مواردی به دلیل قدیمی شدن گوشی های وارداتی تقاضایی در بازار نیست، بخشی از این گوشی ها بلاتکلیف مانده اند.

به گفته دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، برای برخی از مدل های برند آیفون واردکننده باید دو میلیون و پانصد هزار تومان ضرر بدهد، چرا که یک سال بعد از تولید یک گوشی قیمت جهانی آن بیش از 50 درصد کاهش می یابد.

اسحاقی در پایان میزان تلفن های همراه باقی مانده در گمرک را بیش از 30 تا 40 درصد از کل تلفن های همراه وارد شده با ارز دولتی بیان کرد.

گفتنی است طبق اعلام وزیر ارتباطات از ابتدای سال 1397 تا 29 خرداد ماه این سال به 40 شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه، ارز دولتی تخصیص داده شده است که 30 شرکت از این فهرست با بخشی از ارز تخصیص داده شده، اقدام به واردات گوشی تلفن همراه کرده اند و رقم کل ارز اختصاص یافته به 40 شرکت مذکور 220 میلیون و 643 هزار و 206 یورو را شامل می شود.

منبع: ایسنا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 89

به "اخبار جدید از شرایط گوشی های وارداتی با ارز دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار جدید از شرایط گوشی های وارداتی با ارز دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید