ارتش حفتر 2 پهپاد ترکیه را در غرب لیبی سرنگون کرد

به گزارش مجله چایی، ارتش شبه نظامیان شرق لیبی موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر از انهدام دو پهپاد ترکیه در روز آدینه اطلاع داد.

ارتش حفتر 2 پهپاد ترکیه را در غرب لیبی سرنگون کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله چایی به نقل از اسپوتنیک، شبه نظامیان شرق لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر دیروز، آدینه دو فروند پهپاد ترکیه را در غرب لیبی منهدم کردند.

ارتش شبه نظامیان شرق لیبی موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر اعلام نمود که دو پهپاد ترکیه ای در نزدیکی دو شهر ترهونة والعزیزیة هدف قرار گرفته اند.

چهارشنبه شب گذشته نیز شبه نظامیان شرق لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر دو فروند پهپاد ترکیه را در شمال غرب لیبی و شرق طرابلس سرنگون کردند.

دفتر سخنگوی نظامی ارتش حفتر در بیانیه ای گفت که پدافند هوایی ارتش ملی لیبی چهارشنبه شب توانست یکی از پهپادهای ترکیه را بر فراز پایگاه هوایی عقبه بن نافع در شمال غرب لیبی و پهپاد دیگر را بر فراز محور عین زاره در شرق طرابلس منهدم کند.

ژنرال بازنشسته ارتش لیبی خلیفه حفتر که کنترل شرق کشور را بر عهده دارد، مورد حمایت بعضی طرف های منطقه ای و بین المللی از جمله مصر و فرانسه است. وی طی چند ماه گذشته بارها کوشش نموده است به وسیله لشکرکشی طرابلس را به سیطره خود درآورد و این در حالی است که حملات حفتر تا به امروز نتیجه ای به جز کشته شدن شهروندان لیبی و آواره شدن هزاران نفر از آنها نداشته است.

دولت وفاق ملی نیز که مورد پذیرش بین المللی است، کنترل غرب لیبی و پایتخت را در دست دارد و تحت حمایت سیاسی و نظامی کشورهایی چون ترکیه با حملات ارتش حفتر مقابله می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 374

به "ارتش حفتر 2 پهپاد ترکیه را در غرب لیبی سرنگون کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش حفتر 2 پهپاد ترکیه را در غرب لیبی سرنگون کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید