افزایش حق مسکن کارگران به مردادماه می رسد؟

به گزارش مجله چایی، خبرنگاران: همچنان که پیش بینی شده بود حق مسکن کارگران در هیات وزیران به تصویب نرسید و افزایش مبلغ آن در فیش حقوقی تیر ماه کارگران لحاظ نشد.

افزایش حق مسکن کارگران به مردادماه می رسد؟

جهت دریافت خدمات طراحی و ساخت ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در حالی که در هفته های اخیر بسیاری از فعالان حوزه کار و مقامات کارگری تصویب هر چه سریع تر افزایش حق مسکن کارگری را خواهان شده و بر ضرورت پرداخت معوقات آن از ابتدای سال تاکید داشتند، این امر تا به امروز محقق نشده و مصوبه شورای عالی کار در افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن سال 1399 به تصویب هیات وزیران نرسیده است.

شورای عالی کار هفدهم خرداد ماه سال جاری و در دویست و نود و دومین نشست خود، پیشنهاد افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگران را با موافقت اعضا تصویب کرد؛ بر این اساس مبلغ یاری هزینه مسکن که پیش از این یکصد هزار تومان بود به 300 هزار تومان افزایش یافت ولی با توجه به آنکه حق مسکن تنها آیتم و زیرمولفه بسته مزد کارگران به شمار می رود که جهت اجرا به تصویب هیات وزیران احتیاج دارد، وزیر کار پیشنهاد افزایش یاری هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار را به هیات وزیران ارائه کرد و در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری در 31 خرداد ماه تصویب مصوبه با قید دو فوریت را خواهان شد اما این مصوبه شورای عالی کار تا به امروز روی میز هیات وزیران قرار نگرفته و قید دو فوریت تصویب مصوبه کارساز واقع نشده است.

مقامات کارگری تاخیر در تصویب مصوبه افزایش حق مسکن با توجه به حضور سه وزیر کابینه در جلسه شورای عالی کار را موجه نمی دانند و می گویند با توجه به وضع معیشت خانوارهای کارگری، تصویب مصوبه در هیات وزیران یاری میکند تا بخش اندکی از هزینه های مسکن و اجاره بهای کارگران جبران گردد؛ آنها تاکید دارند که معوقات یاری هزینه مسکن هیچ سالی نبوده که به کارگران پرداخت نشده باشد و این مبلغ از فروردین سال جاری باید محاسبه و پرداخت گردد.

در هر حال تیر رد شد و حق مسکن کارگران به فصل اسباب کشی و جابجایی تابستانی رسید؛ اکنون باید منتظر ماند و دید که هیات وزیران در کدام روز از این فصل سال گوشه چشمی به مصوبه افزایش یاری هزینه مسکن کارگری انداخته و آن را در دستور کار قرار خواهد داد.

به گزارش ایسنا، مبلغ حق مسکن کارگران در حال حاضر 100 هزار تومان است که در صورت تصویب 300 هزار تومان خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 479

به "افزایش حق مسکن کارگران به مردادماه می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حق مسکن کارگران به مردادماه می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید