باخت حسن یزدانی به دیوید تیلور اشتباهی است

به گزارش مجله چایی، ابراهیم جوادی آمادگی تیم اعزامی به مسابقات جهانی بلگراد را خوب توصیف کرد و گفت: تیمی که به صربستان می رود، خوب است. شرایط کشتی جهان را هم که می بینید به چه صورتی است. این بچه ها در این سال ها از تیم های ملی نوجوانان و جوانان بالا آمدند و اگر خوب کشتی بگیرند و کمتر اشتباه نمایند باید تیم مان اول گردد. تیم پر از چهره است، همه هم باتوجه به اینکه در رده های سنی مختلف ملی پوش شدند، تجربه لازم را دارند.

باخت حسن یزدانی به دیوید تیلور اشتباهی است

وی شرایط سال جاری مسابقات دنیای را برای قهرمان شدن آزادکاران مساعد دانست و تاکید نمود: روسیه که سال گذشته نبود، سال جاری قطعا با آمادگی سال های قبلش نمی آید، چون دوری از مسابقه، اثر خودش را روی آن ها خواهد داشت. البته که امتیاز آن ها هم در رده بندی تیمی محاسبه نمی گردد. تیم آمریکا هم بیشتر نفراتش پا روی سن گذاشته اند درحالیکه بیشتر ملی پوشان ما جوانند.

صاحب نشان برنز المپیک درباره نبرد ششم حسن یزدانی-دیوید تیلور توضیح داد: بردن تیلور برای یزدانی راحت است، باتوجه به اینکه او کشتی گیری در سطح بالا و فنی است و از این نظر بالاتر از تیلور، اما یزدانی اشتباهی به او می بازد. من روز گذشته با پژمان درستکار صحبت کردم و چیزی که به نظرم می آمد را گفتم. هروقت یزدانی از تیلور جدا بوده، تیلور زیر دو خمش را گرفته است. یزدانی باید به او بچسبد و دستش را زیر کتف بیندازد که تیلور اصلا به پایش نرسد. یزدانی، چون قدش بلندتر است وقتی دست زیر کتف تیلور می نماید، فشاری که به حریف آمریکایی وارد می گردد، مجبورش می نماید که از تشک بیرون برود. باید گاردش پایین باشد. من فکر می کنم یزدانی خیلی راحت می تواند تیلور را ببرد، چون کشتی گیر فنی و خوبی است. قطعا مربیان هم چیز هایی که خودشان می دانند و لازم بوده را به یزدانی گفته اند.

قهرمان پیشین کشتی دنیا درباره شانس های طلای تیم ملی کشتی آزاد در بلگراد گفت: گاهی کسی که رویش حساب نکردی طلا می گیرد و آن کشتی گیری که همه پیش بینی طلا را برایش نموده اند، نمی گیرد. حقیقت این است که این بچه ها همه شان شانس مدال دارند. میلاد والی زاده هم که جوانتر است و تجربه کمتری دارد، اگر آنجا کمتر اشتباه کند، او هم می تواند مدال بگیرد. قدیم ها که ما نوجوان و جوان بودیم، اصلا این تفکیک رده های سنی وجود نداشت، منِ بچه 17 ساله با کشتی گیر 27 ساله تمرین نموده و کشتی می گرفتم، ولی این ها از رده های پایین تر کشتی گرفته و بالا آمدند.

ابراهیم جوادی در خاتمه در واکنش به اینکه اگر بخواهد یک چیز را به کشتی گیران اعزامی به مسابقات دنیای یادآور گردد، چه چیزی خواهد بود؟، مطرح نمود: اینکه سعی کنید خوب کشتی بگیرید و اشتباه نکنید. استرس را به خودتان راه ندهید، استرس آدم را ضعیف می نماید. من همان سال اولی که ملی پوش شدم، به قهرمانی دنیا رسیدم و چند بار هم تکرارش کردم، چون اصلا استرس نداشتم و جنگنده بودم. البته که کشور های دیگر هم کار می نمایند و بیکار نیستند که فقط ما طلا بگیریم، اما داشتن روحیه و جنگیدن دو فاکتور مهم است و هر کسی کار کند مزدش را می گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 شهریور 1402 بروزرسانی: 23 شهریور 1402 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1740

به "باخت حسن یزدانی به دیوید تیلور اشتباهی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باخت حسن یزدانی به دیوید تیلور اشتباهی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید