بدون ضامن، از بانک مهر ایران تسهیلات بگیرید!

به گزارش مجله چایی، اگر شما هم در ارائه تضامین مورد احتیاج برای دریافت وام مشکل دارید، باید بدانید بانک مهر ایران به تازگی پرداخت تسهیلات بدون ضامن را اجرایی نموده و می توانید تنها با یک فقره چک ضامن خودتان شوید!

بدون ضامن، از بانک مهر ایران تسهیلات بگیرید!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، ، این بانک در راستای گسترش ابزارهای بانکداری نوین، خدمتی جدید را بر بستر همراه بانک خود ارائه نموده است. بانک مهر ایران که پیش از این افتتاح حساب آنلاین و همچنین درخواست تسهیلات آنلاین را بر بستر وب سایت و همراه بانک خود ارائه نموده بود، به تازگی امکان درخواست تسهیلات بدون ضامن را نیز روی نرم افزار همراه بانک خود ایجاد نموده است.

در این روش که بر مبنای امتیاز اعتباری مشتری است، متقاضی دریافت تسهیلات، نیازی به ارائه ضامن ندارد و در صورتی که امتیاز اعتباری وی اجازه دهد، خودش ضمانت تسهیلات دریافتی را بر عهده گرفته و تنها با ارائه یک برگه چک می تواند تسهیلات مورد نظر را دریافت کند.

مشتریان بانک مهر ایران می توانند در صفحه نخست نرم افزار همراه بانک وارد بخش تسهیلات شوند. در این بخش مشتریان می توانند تسهیلات دریافتی خود و اطلاعات مربوط به اقساط باقی مانده اعم از تعداد، مبلغ و موعد سررسید را مشاهده نمایند. گزینه ای با عنوان درخواست تسهیلات آنلاین نیز در این صفحه وجود دارد که با انتخاب آن، کاربر وارد بخشی می گردد که می توان تقاضای تسهیلات آنلاین را انتخاب کند. پس از این نوبت به انتخاب شعبه و حسابی می گردد که فرد می خواهد بر مبنای آن وام قرض الحسنه دریافت کند. در مرحله بعد شرایط مشتری از نظر اقساط معوق یا چک برگشتی سنجید می گردد. بارگذاری مدارک مرتبط با هویت مشتری، شغل و محل سکونت وی در مرحله بعد انجام می گردد. به همین ترتیب مشتری مراحل بعدی را نیز روی همراه بانک خود طی می نماید. در صورتی که گردش حساب و امتیاز اعتباری وی اجازه دهد، تسهیلات به وی پرداخت می گردد و مشتری پیش از آن تنها ضروری است یک فقره چک صیادی را به صورت حضوری یا به وسیله پست به شعبه مورد نظر برساند.

تسهیلات بدون ضامن چه مزیتی دارد؟

ارائه ضامن یکی از چالش های اصلی برای دریافت وام به شمار می رود. دریافت ضامن های متعارف در شبکه بانکی مشکلاتی را برای بانک ها و مشتریان آن ها ایجاد نموده است. از یک سو ممکن است شما به ضامن های متعارفی که بانک ها از شما طلب می نمایند، دسترسی نداشته باشید، اما در عین حال مشتری خوش حسابی باشید. همین مسئله باعث می گردد از دریافت وام بانکی محروم شوید. روی دیگر سکه فردی است که می تواند تضامین مختلف مورد تأیید بانک ها را ارائه کند، اما ممکن است با بدحسابی مشکلاتی را برای خود، بانک و سایر مشتریان بانک ایجاد کند. از این جهت که بانک را برای وصول اقساط تسهیلاتش به دردسر بیندازد و این مسئله قدرت تسهیلات دهی بانک را کاهش داده و باعث گردد امکان پرداخت تسهیلات به سایر مشتریان از بین برود یا به موعد آن تعویق بیفتد.

شیوه ای که در کشورهای توسعه یافته از آن بهره می برند، مبنا قرار دادن امتیاز اعتباری مشتری است. بر این اساس بانک بنا به امتیاز اعتباری که هر مشتری با عنایت به رفتارهای اقتصادی پیشین خود داشته، ریسک فرد را ارزیابی نموده و تصمیم می گیرد به وی تسهیلات پرداخت کند یا خیر و اگر قرار است به وی تسهیلات پرداخت گردد، مقدار آن چقدر باشد.

اکنون بانک مهر ایران به عنوان بانک پیشتاز در حوزه خدمات نوین بانکی، توانسته فرآیند دریافت تسهیلات را برای مشتریان خوش حساب خود آسان کند. مشتریان بانک مهر ایران می توانند در صورتی که بر اساس گردش حساب خود، مشمول دریافت تسهیلات می شوند، نسبت به دریافت تسهیلات بدون ضامن اقدام نمایند. در صورتی که مشتری مشمول دریافت تسهیلات گردد، نسبت به درخواست امتیاز اعتباری خود اقدام می نماید. بانک با آنالیز امتیاز اعتباری مشتری و در صورتی که وی امتیاز لازم را داشته باشد، نسبت به پرداخت تسهیلات بدون ضامن به وی اقدام می نماید. لازم به ذکر است امتیاز اعتباری هر مشتری بر اساس تسهیلاتی است که تا کنون از بانک مهر ایران و سایر بانک ها دریافت نموده است. بر این اساس هر چقدر مشتری نسبت به پرداخت اقساط تسهیلات خود خوش قول تر باشد، امتیاز وی بالاتر است و بالعکس، هر چقدر مشتری در پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی خود سهل انگاری نموده باشد و سابقه اقساط معوق در کارنامه وی به چشم بخورد، امتیاز اعتباری وی پایین تر خواهد بود.

سقف پرداخت تسهیلات بدون ضامن، همان سقف 30 میلیون تومانی است که بانک مرکزی برای تسهیلات قرض الحسنه معین نموده است. میزان تسهیلاتی که به هر فرد قابل پرداخت است، بر اساس گردش حساب مشتری و حداکثر تا 30 میلیون تومان خواهد بود.

از آنجایی که مشتریان بانک مهر ایران شامل یک جامعه 10 میلیون نفری می گردد، این بانک برای افزایش کیفیت و بالا بردن سرعت خدمت رسانی همیشه پیشگام ارائه خدمات بانکداری نوین بر بستر ابزارهای غیرحضوری بوده است.

کاهش رفت وآمد مشتریان به شعب بانکی می تواند کاهش سفرهای درون شهری را در پی داشته باشد که هم به حفظ سلامتی شهروندان یاری می نماید و هم می تواند برداشتن گامی در راستای کاهش آلودگی هوا به شمار رود.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 878

به "بدون ضامن، از بانک مهر ایران تسهیلات بگیرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدون ضامن، از بانک مهر ایران تسهیلات بگیرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید