بیمه، بانک و اقتصادیات با فعالین اقتصادی کنار نیایند، در آینده خبری از واحدهای تولیدی نخواهد بود

به گزارش مجله چایی، خبرنگاران/کرمان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه شرایط بحرانی اقتصادی کشور را درک می کنیم اما جای سوال است که چرا همیشه این افزایش درآمدهای مشمول شرکت های شناسنامه دار می شود گفت: افزایش درآمد اقتصادیاتی باید به سمت کسانی برود که فرار اقتصادیاتی و فعالیت های زیر زمینی ها دارند.

بیمه، بانک و اقتصادیات با فعالین اقتصادی کنار نیایند، در آینده خبری از واحدهای تولیدی نخواهد بود

سیدمهدی طبیب زاده عصر پنجشنبه 19 تیرماه در جلسه نشست فعالان اقتصادی استان کرمان با رییس کل سازمان امور اقتصادیاتی کشور اظهار کرد: بررسی فضای کسب و کار در استان کرمان و تعیین شاخص های اندازه گیری این فضا، نشان می دهد که 75 درصد فعالین اقتصادی استان دغدغه بیمه، بانک و اقتصادیات دارند.

وی با بیان اینکه محدودیت های قوانین و مقررات و شدت پیگیری های وصول اقتصادیاتی باعث شده، تا به امروز فعالین اقتصادی نتوانند به خوبی در خدمت سازمان اقتصادیاتی باشند اظهار کرد: جای سوال دارد که در این سال های اخیر چه اتفاقی در توسعه اقتصادی و افزایش درآمد فعالین اقتصادی کشور و استان کرمان اتفاق افتاده که هر ساله میزان درآمدهای اقتصادیاتی کشور نسبت به سال قبل با رشد فزاینده روبرو شده است؟

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه شرایط بحرانی اقتصادی کشور را درک می کنیم اما جای سوال است که چرا همیشه این افزایش درآمدهای مشمول شرکت های شناسنامه دار می شود افزود: افزایش درآمد اقتصادیاتی باید به سمت کسانی برود که فرار اقتصادیاتی و فعالیت های زیر زمینی ها دارند.

وی با اشاره به اینکه ستاد رفع موانع تولید کشور باید تسهیلاتی برای فعالین اقتصادی حقیقی فراهم کند اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر این تسهیلات صرفا مشمول شرکت های تولیدی هستند این در حالی است که افراد حقوقی نیز همان فعالیت های شرکت های حقوقی را انجام می دهند که این نوع تسهیلات مشمول این افراد نمی شوند بنابراین نیازمند و خواستار اصلاح این اساسنامه و یا قانون هستیم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به برون سپاری های ارزی، افزایش قیمت دلار، تحریم ها و ... به عنوان مسائل پیش روی کشور اظهار کرد: سازمان اقتصادیاتی کشور باید کمک کند اختیارات خوب به مدیران استانی تفویض پیدا کند تا بتوانند سازمان اقتصادیاتی با فعالین اقتصادی کنار بیایند و بتوانیم از این گردنه سخت عبور کنیم و این هشدار را نیز می دهیم که اگر سازمان اقتصادیاتی، بیمه، تامین اجتماعی و بانک ها کمک نکرده و با فعالان اقتصادی کنار نیایند، دیگر از تولید کننده خبری نخواهد بود بنابراین دست ما به سمت سازمان اقتصادیاتی دراز است تا اقتصادیات حقه را گرفته و کمک کرده تا رابطه متقابل محبت آمیز و منطقی بین طرفین ایجاد شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 561

به "بیمه، بانک و اقتصادیات با فعالین اقتصادی کنار نیایند، در آینده خبری از واحدهای تولیدی نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه، بانک و اقتصادیات با فعالین اقتصادی کنار نیایند، در آینده خبری از واحدهای تولیدی نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید