تذکر ایران به وزیر خارجه فرانسه درباره پرونده فریبا عادلخواه

به گزارش مجله چایی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مداخله آمیز وزیر امورخارجه فرانسه گفت: جمهوری اسلامی ایران بی احترامی به اصول حاکمیتی خود از جمله استقلال قوه قضائیه را به هیچ وجه بر نمی تابد.

تذکر ایران به وزیر خارجه فرانسه درباره پرونده فریبا عادلخواه

به گزارش خبرنگاران، سید عباس موسوی در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه در مورد خانم فریبا عادلخواه اظهارداشت: رسیدگی به جرایم اتباع ایرانی صرفا در صلاحیت قضایی محاکم ایرانی است. این پرونده با رعایت مقررات در دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفته و خانم عادلخواه از حقوق شهروندی خود برخوردار بوده است.

موسوی خاطر نشان کرد: رای صادره رای دادگاه بدوی است و خانم عادلخواه می تواند به وسیله مجاری قانونی نسبت به آن فرجام خواهی کند.

موسوی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از استقلال کامل برخوردار است، تسری برداشت های یک طرفه از احکام مستقل قضایی را برای روابط دو کشور غیر سازنده دانست و تاکید نمود: هر گونه لحن تهدید آمیز و مداخله جویانه باعث پیچیده تر شدن این پرونده شده و جمهوری اسلامی ایران بی احترامی به اصول حاکمیتی خود از جمله استقلال قوه قضائیه را به هیچ وجه بر نمی تابد.

روایت وزیر خارجه فرانسه از رابطه با ایران بعد از زندانی شدن عادلخواه

به گزارش ایرنا، وزیر امورخارجه فرانسه در اظهاراتی مداخله جویانه به محکومیت یک شهروند دوتابعیتی در ایران واکنش نشان داد و گفت که روابط با تهران پس از این اقدام سخت تر شده است.

ژان ایو لودریان روز سه شنبه در اظهاراتی مداخله جویانه به محکومیت فریبا عادلخواه شهروند ایرانی- فرانسوی که به دلیل اقدامات ضد امنیتی مجرم شناخته شده است، واکنش نشان داد.

وی با طرح این ادعای که محکومیت عادلخواه یک تصمیم با انگیزه های سیاسی بوده است، گفت: پس از حکم این شهروند ایرانی- فرنسوی روابط با تهران سخت تر شده است.

لودریان که با یک شبکه رادیویی فرانسوی گفت وگو می کرد، همچنین از مقامات ایران خواست تا هرچه زودتر عادلخواه را آزاد نمایند.

وکیل فریبا عادلخواه چندی پیش از محکومیت او به زندان به دلیل اقدامات ضد امنیتی خبر داده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 478

به "تذکر ایران به وزیر خارجه فرانسه درباره پرونده فریبا عادلخواه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر ایران به وزیر خارجه فرانسه درباره پرونده فریبا عادلخواه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید