کوشش مجلس برای عزل برهم صالح

به گزارش مجله چایی، ایسنا نوشت: فراکسیون پارلمانی صادقون از جمع آوری امضاهایی برای عزل رئیس جمهوری عراق به اتهام خیانت، زیر پا گذاشتن سوگند و نقض قانون اساسی اطلاع داد.

کوشش مجلس برای عزل برهم صالح

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

به گزارش سایت شبکه المیادین، فراکسیون صادقون وابسته به گروه عصائب اهل الحق برهم صالح، رئیس جمهوری عراق را به این مساله متهم نموده که به جای اجرای قانون اساسی حامی سهمیه بندی شده است.

عدی عواد، یکی از نمایندگان این فراکسیون از جمع آوری امضاهایی برای عزل برهم صالح از پست ریاست جمهوری به اتهامات مذکور اطلاع داد و گفت، رئیس جمهوری سوگند خود را زیر پا گذاشته، مرتکب جرم شده و به زمان بندی های قانون اساسی احترامی نمی گذارد.

وی توضیح داد، وظیفه اصلی رئیس جمهوری حمایت از قانون اساسی و صندلی آن است.

در متن ماده 61 قانون اساسی آمده است، مجلس می تواند با اکثریت مطلق اعضا رئیس جمهوری را بعد از اینکه از سوی دادگاه عالی فدرال به ارتکاب جرم یا نقض قانون اساسی یا خیانت بزرگ و زیر پا گذاشتن سوگند قانونی خود محکوم گردد، عزل کند.

برهم صالح مکلف کردن نامزدی برای تشکیل دولت را به فردا (یکشنبه) موکول نموده زیرا گروه های سیاسی و تظاهرکنندگان هنوز بر سر نامی برای پست نخست وزیری توافق ننموده اند، این درحالی است که مهلت قانونی برای معرفی نامزد نخست وزیری به انتها رسیده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 119

به "کوشش مجلس برای عزل برهم صالح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش مجلس برای عزل برهم صالح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید