تهیه فهرست بهای عملیات ساختمانی مختص پروژه های مترویی

به گزارش مجله چایی، معاون فنی و مهندسی شرکت مترو بیان کرد: به منظور افزایش شفافیت قرارداد های پروژه های مترویی و همچنین کاهش اختلاف نظر کارفرمایان و پیمانکاران تهیه فهرست بهای خاص عملیات ساختمانی شروع شده است.

تهیه فهرست بهای عملیات ساختمانی مختص پروژه های مترویی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رحیم اف معاون فنی و مهندسی شرکت مترو گفت: به منظور افزایش شفافیت قرارداد های پروژه های مترویی سراسر کشور و همچنین کاهش اختلاف نظر کارفرمایان و پیمانکاران در طول زمان اجرای طرح های عمرانی شرکت های قطار شهری، از چندی پیش کوشش برای تهیه فهرست بهای خاص عملیات ساختمانی این قبیل پروژه ها با مسئولیت شرکت مترو تهران شروع شده است.

وی اضافه کرد: در فهرست های بهای مصوبی که هر ساله توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ می گردد، تا به امروز فهرستی با موضوع فهرست بهای عملیات ساختمانی پروژه های مترویی وجود نداشته که همین امر بعضاً موجب بروز اختلافاتی بین کارفرمایان و پیمانکاران طرح های اینچنینی شده است.

رحیم اف گفت: به همین منظور شرکت مترو از سال گذشته با هماهنگی اتحادیه شرکت های قطار شهری کشور و نیز سازمان برنامه و بودجه کشور، اقدام به جمع آوری نقطه نظرات فنی متخصصان و فعالان این حوزه و سپس تهیه نسخه اولیه فهرست بهای عملیات ساختمانی پروژه های مترویی نمود که مراحل کار در حال اجرا بوده و پیش بینی می گردد نسخه آماده شده بزودی تقدیم مراجع ذیصلاح و تصمیم گیرنده گردد تا در نهایت با تایید و تصویب سازمان برنامه و بودجه کشور، قابلیت ابلاغ داشته باشد.

وی در ادامه گفت: تحقق این امر نه تنها در فرآیند ارجاع کار به پیمانکاران تسریع به عمل خواهد آورد بلکه مشکل اختلاف نظر در برآورد های اقتصادی و ادعا های کارفرما و پیمانکار را به حداقل می رساند. در نهایت شکل گیری رویه و فرایند جدید در انقعاد قرارداد های عملیات ساختمانی پروژه های مترویی سراسر کشور، هم به شفاف سازی بیش از پیش امور قراردادی یاری می نماید و هم نظم و ترتیب منطقی تری به نحوه پرداخت تعهدات اقتصادی در ازای فعالیت های اجرا شده پیمانکاران خواهد بخشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1087

به "تهیه فهرست بهای عملیات ساختمانی مختص پروژه های مترویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه فهرست بهای عملیات ساختمانی مختص پروژه های مترویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید