جان باختن 15 نفر بر اثر آنفولانزا

به گزارش مجله چایی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، با تاکید بر ضرورت جدی دریافت هشدار ها در مورد بیماری آنفولانزا در کشور، گفت: تاکنون 15 نفر در سراسر کشور در اثر ابتلا به انواع آنفولانزا جان خود را از دست داده اند.

جان باختن 15 نفر بر اثر آنفولانزا

به گزارش گروه رسانه های مجله چایی، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در تبادل نظر با میزان ، با اشاره به آخرین آمار ها در مورد مرگ و میر ناشی از آنفولانزا در کشور، گفت: همانگونه که مرجع ارایه آمار و تنها مرجع اطلاع رسانی در این حوزه وزارت بهداشت و مرکز بیماری های واگیر است 15 نفر در اثر ابتلا به آنفولانزا تاکنون جان خود را از دست داده اند .

وی با بیان اینکه قاعدتا با توجه به شیوع آنفولانزا در فصول سرد و به خصوص آغاز زودهنگام آن در امسال تعداد مبتلایان بیشتر هم می گردد، اضافه نمود: به صورت مقطعی در مورد آمار مبتلایان به آنفولانزا اطلاع رسانی دقیق صورت خواهد گرفت از این رو باید کوشش کنیم تعداد قربانیان آنفولانزای فصلی در امسال به نسبت سال های گذشته کاهش یابد.

رعایت بهداشت فردی برای جلوگیری از بروز آنفولانزا ضروری است

سخنگوی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه هشدار های لازم به مردم داده شده تا با اقدامات ساده که در جهت پیشگیری و مصونیت نسبی در مقابل شیوع اپیدمی آنفولانزا می توان انجام داد امسال آمار کمتری داشته باشیم، توضیح داد: با رعایت بعضی نکات ساده از جمله شستن مداوم دست ها قبل از خوردن غذا، خوداری از حضور در مکان های شلوغی که ممکن است افراد مبتلا حضور داشته باشند می توان از بسیاری از موارد ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

جهانپور با بیان اینکه افراد در صورت ابتلا باید از روبوسی و دست دادن به سایر افراد خودداری نمایند، گفت: در صورت ابتلا به بیماری های خاص و مزمن که ممکن است نقص ایمنی ایجاد کند یا داشتن بیماری های زمینه ای قلبی و ریوی استفاده از واکسناسیون در زمان مناسب در کاهش علایم یاری نماینده است.

وی با تاکید بر اینکه در صورت ابتلا به آنفولانزا استراحت کافی، استفاده از مایعات فراوان و پرهیز از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک و دارو های کورتونی توصیه می گردد، اضافه نمود: در صورت ابتلا به آنفولانزا مراجعه به پزشک و مصرف دارو های مناسب مهم ترین اقدامی است که باید مدنظر بیماران باشد .

جهانپور با بیان اینکه امسال آنفلوانزای H1N1و H3N2را در کشور شاهد هستیم، توضیح داد: در کوشش هستیم تا میزان ابتلا به این نوع بیماری در کشور را با هشدار های لازم کم نموده و یا در صورت ابتلا موارد شدید که ممکن است منجر به مرگ یا طولانی شدن دوره بیماری گردد را کاهش دهیم .

افزایش آمار مبتلایان به آنفولانزا متصور است

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تاکنون از 15 مورد فوتی در اثر آنفولانزا 8 نفر مبتلا به آنفولانزای H 1 N 1 و 7 مورد H 3 N 2 بوده اند، گفت: این آمار رو به تزاید است مردم باید همکاری نموده و هشدار ها را جدی بگیرند .

وی ادامه داد: افراد مسن یا دارای بیماری های زمینه ای که آسیب پذیری بیشتری در مقابل آنفولانزا دارند باید بیشتر مراقب باشند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت یادآور شد: شیوع آنفولانزا کانون مشخصی در کشور نداشته و در همه شهر ها دیده شده از این رو نمی توان شهر یا استانی را به عنوان کانون در نظر گرفت.

منبع:میزان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 56

به "جان باختن 15 نفر بر اثر آنفولانزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان باختن 15 نفر بر اثر آنفولانزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید