خبرنگاران انگلیس پایگاه نظامی خود را در عمان گسترش می دهد

به گزارش مجله چایی، لندن - خبرنگاران- وزیر دفاع انگلیس در جریان سفرش به خاورمیانه، از گسترش پایگاه دریایی این کشور در بندر دقم عمان، در نزدیکی آب های خلیج فارس اطلاع داد.

خبرنگاران انگلیس پایگاه نظامی خود را در عمان گسترش می دهد

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران، بن والاس با صدور بیانیه ای که روز شنبه در تارنمای وزارت دفاع انگلیس انتشار یافت، اضافه کرد که لندن برای توسعه سه برابری این بندر 23.8 میلیون پوند (30.5 میلیون دلار) اعتبار تخصیص داده است.

به گفته وی، این پایگاه دریایی مأموریت اعزام ناوهای انگلیس به اقیانوس هند و آموزش ارتش عمان توسط نیروهای انگلیسی را برعهده دارد.

وزیر دفاع انگلیس سپس مدعی شد که روابط محبت آمیز و طولانی انگلیس با کشورهای حاشیه خلیج فارس بیش از هر زمان دیگری حائز اهمیت است.

وی اضافه کرد که از مبارزه با داعش گرفته تا ایجاد امنیت در خیابان های انگلیس که به گفته وی، به لطف شبکه اطلاعاتی لندن با کشورهای حاشیه خلیج انجام شده، خرسندم که اکنون این رابطه را تجدید کنم

به گفته وزارت دفاع انگلیس، پایگاه نظامی دقم عمان امکاناتی را در اختیار دارد که می تواند از دو ناو هواپیمابر انگلیس به نام های ملکه الیزابت و شاهزاده ولز میزبانی کند. این پایگاه همچنین به لحاظ اشراف راهبردی لندن بر مناطق شرقی کانال سوئز حائز اهمیت است.

این تحول در حالی صورت می گیرد که چندی پیش یک نشریه انگلیسی فاش کرد دولت لندن در حال مشارکت نظامی با 17 کشوری است که در فهرست ناقضان حقوق بشر وزارت امور خارجه انگلیس قرار دارند.

از سویی گزارش های منتشر شده حاکیست که انگلیس در بیش از یک دهه گذشته 16 میلیارد پوند تسلیحات نظامی به کشورهای ناقض حقوق بشر فروخته است.

رهبر سابق دومین حزب سیاسی انگلیس در نامه ای شدیدالحن به بوریس جانسون، سیاست دولت لندن در این خصوص را مورد انتقاد قرار داده و خواهان تجدید نظر فوری در این زمینه شده است.

جرمی کوربین خاطر نشان کرد که تنها از این طریق، ملت های مظلومی که حقوق شان توسط دولت های متجاوز نقض می گردد، احساس آسایش خواهند کرد.

والاس هفته گذشته در راس هیاتی از وزارت دفاع انگلیس با هدف توسعه همکاری های نظامی راهی خاورمیانه شد. وزارت دفاع انگلیس جزئیات دقیق برنامه سفر وی را اعلام ننموده اما از قطر و عمان به عنوان مقاصد این سفر یاد نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 581

به "خبرنگاران انگلیس پایگاه نظامی خود را در عمان گسترش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انگلیس پایگاه نظامی خود را در عمان گسترش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید