خبرنگاران جهاد مدارس خوزستان در فراوری کالاهای بهداشتی

به گزارش مجله چایی، اهواز - خبرنگاران - مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: بعضی مدارس خوزستان با راه اندازی کارگاه فراوری ماسک و مواد ضدعفونی نماینده کوشش دارند تا در این مبارزه با ویروس کرونا به شهروندان یاری نمایند.

خبرنگاران جهاد مدارس خوزستان در فراوری کالاهای بهداشتی

کوروش مودت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران بیان نمود: در دبستان شهیده سیلاوی شهر سوسنگرد با همکاری معلمان و مدیر مدرسه کارگاه فراوری ماسک راه اندازی شده که روزانه یک هزار ماسک را فراوری، و به رایگان در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار می دهند.

وی گفت: همچنین در هنرستان صنایع شیمیایی رازی اهواز کارگاه فراوری مواد ضدعفونی نماینده دست و گند زدایی در حجم 500 سی سی توسط دانش آموزان این هنرستان راه اندازی و مشغول فعالیت است.

مودت ادامه داد: این هنرستان ظرفیت فراوری 20 محصول شوینده و ضدعفونی نماینده را در صورت حمایت اقتصادی دارد تا در اختیار مدارس و مردم قرار دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان نمود: در هنرستان آیت اله سعیدی شهرستان بهبهان نیز مه پاش برقی(دستگاه های افشان مواد ضدعفونی نماینده) و دستکش یک بار مصرف در دست فراوری است.

مودت ادامه داد: از دیگر آکادمی های خوزستان که در فراوری مواد ضدعفونی نماینده ورود نموده هنرستان مجتهد زاده بهبهان است که هنرجویان رشته صنایع شیمیایی خط فراوری مواد ضدعفونی نماینده را در این آکادمی راه اندازی نموده اند.

وی ادامه داد: در این هنرستان روزانه 6 هزار لیتر محلول ضدعفونی نماینده فراوری، و در اختیار ادارات و مدارس قرار میگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش بیان نمود: از دیگر هنرستان هایی که کارگاه فراوری ماسک را راه اندازی نموده هنرستان دخترانه کوشش شهرستان گتوند است.

مودت ادامه داد: کارگاه فراوری ماسک این هنرستان از روز پنجم فروردین سال جاری راه اندازی شد و در نخستین روز فعالیت خود هشت هزار ماسک فراوری کرد.

وی اضافه نمود: آموزش و پرورش و مدارس خوزستان در شرایط بحرانی و حوادث مختلف نشان دادند که همیشه پای کار هستند و از تمامی ظرفیت و نیروی خود برای یاری به مردم استفاده می نمایند.

با شیوع ویروس کرونا در خوزستان بسیاری از دستگاه ها و شرکت ها در این استان کوشش دارند تا با استفاده از ظرفیت خود در فراوری کالاهای بهداشتی ورود نمایند که آموزش و پرورش خوزستان نیز در این راه از ظرفیت خود استفاده نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 365

به "خبرنگاران جهاد مدارس خوزستان در فراوری کالاهای بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جهاد مدارس خوزستان در فراوری کالاهای بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید