رقابت 495 داوطلب مبتلا به کرونا در آزمون سال جاری

به گزارش مجله چایی، دومین روز رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی، در حالی از ساعت 7:30 صبح امروز شروع شد که تعداد 459 داوطلب مبتلا به ویروس کرونا در طول فرایند برگزاری این دوره از آزمون ارشد، در محیط جدا از سایر داوطلبان آزمون خواهند داد.

رقابت 495 داوطلب مبتلا به کرونا در آزمون سال جاری

به گزارش خبرنگاران، دومین روز رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم پزشکی به عنوان پنجمین آزمون کرونایی مرداد ماه، از صبح امروز آدینه 24 مرداد در 35 حوزه امتحانی آغاز شد و این آزمون در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار خواهد شد.

در کنکور کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی سال 1399 تعداد 81 هزار و 71 نفر ثبت نام نموده اند که از این تعداد 49 هزار و 102 نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کردند. همچنین تعداد 35 دانشگاه و 61 حوزه امتحانی به عنوان برگزاری این آزمون در نظر گرفته شده و به این ترتیب تعداد حوزه های امتحانی نسبت به سال گذشته 38 درصد افزایش داشته است.

فرایند آزمون نوبت صبح از ساعت 7:30 صبح آغاز می گردد و آزمون راس ساعت 9 صبح برگزار می گردد. در نوبت عصر نیز فرایند برگزاری از ساعت 14:30 آغاز شده و آزمون راس ساعت 16 برگزار می گردد.

با اتمام فرصت دریافت کارت و تکمیل فرم خوداظهاری، داوطلبانی که طبق فرم خوداظهاری جزو داوطلبان مبتلا به ویروس کرونا بودند، شناسایی شدند و اسامی آنها برای انجام هماهنگی های لازم به کلیه دانشگاه های مجری آزمون ارسال شد.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی،از ورود داوطلبان فاقد کارت ورود به جلسه آزمون و کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه)، به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

طبق اعلام وزارت بهداشت، داوطلبان فقط مجاز هستند مداد، پاک کن، کارت شناسایی معتبر و ماسک (و فقط برای 7 رشته معین شده ماشین حساب ساده) به همراه داشته باشند.

مدت زمان پاسخگویی به سئوالات در رشته آمار زیستی 110 دقیقه، رشته مهندسی پزشکی بیوالکتریک 120 دقیقه و بقیه رشته ها به مدت 160 دقیقه است.

وزارت بهداشت اعلام نموده که بر اساس فرم های خود اظهاری که داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی تکمیل نموده اند، تعداد 495 داوطلب مبتلا به ویروس کرونا هستند.

بنابراین به منظور رعایت نکات بهداشتی و حفظ سلامتی کلیه داوطلبان، محل امتحان افرادی که مبتلا به بیماری کرونا هستند از سایر داوطلبان جدا شده و داوطلبان کرونایی در فضایی مجزا امتحان خواهند داد .

همچنین تاکید شده است که برای حفظ سلامتی، کلیه داوطلبان باید پس از اتمام آزمون تا زمان اعلام عوامل اجرایی آزمون ، همچنان در جایگاه خود مستقر باشند تا مجوز خروج به تدریج و با رعایت فاصله اجتماعی، صادر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 612

به "رقابت 495 داوطلب مبتلا به کرونا در آزمون سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت 495 داوطلب مبتلا به کرونا در آزمون سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید