تور ارمنستان ارزان: رشد 20 درصدی صادرات به ارمنستان

به گزارش مجله چایی، تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به ارمنستان، رسیدن به حجم صادرات یک میلیارد دلاری با این کشور را دست یافتنی برشمرد و مطرح کرد که صادرات ایران به ارمنستان رشد 20 درصدی داشته است.

تور ارمنستان ارزان: رشد 20 درصدی صادرات به ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید رضا فاطمی امین که در ادامه سفرهای خارجی خود برای تسهیل و تقویت مراودات مالی ایران با کشورهای همسایه در رأس هیاتی تجاری به ارمنستان سفر نموده است، اضافه کرد: حجم صادرات ایران به ارمنستان 500 میلیون دلار است که از نظر دو طرف این حجم قابل افزایش به رقم یک میلیارد دلار است.

وی در تشریح قراردادها و تفاهم نامه های منعقد شده با ارمنستان و اینکه چه زمانی عملیاتی خواهند شد، شرح داد: یکی از اولویت های دولت توسعه تجارت خارجی است که باید به طور نسبی درون زا و برون گرا باشد.

فاطمی امین این سفر را چهارمین سفر خود به کشورهای منطقه اظهار داشت و ادامه داد: در همین مدت هم سه وزیر از کشورهای مختلف به ایران سفر نموده اند و گفت و گوهایی را انجام داده ایم و باید گفت سال جاری صادرات ایران بسیار رونق گرفته و رشد پیدا نموده است، اما ضروری است برای تداوم و افزایش این رشد، چند کار را در دستور کار قرار دهیم.

وزیر صمت تاکید نمود: یکی از کارهایی که باید در داخل کشور انجام شود این است که باید موانع صادراتی را برطرف کنیم و یک بخش هم به خارج از کشور برمی شود که ما باید با کشورهایی که مایل هستیم سطح روابط را افزایش دهیم، جلسه برگزار نموده و در مورد موانعی که وجود دارد رایزنی کنیم.

2 رویکرد در مورد فرصت های صادراتی ارمنستان

فاطمی امین با بیان اینکه در مورد ارمنستان دو رویکرد وجود دارد، اظهارداشت: یک رویکرد در مورد بازار خود ارمنستان است و رویکرد دیگر هم مربوط به بازارهایی است که به وسیله ارمنستان می شود به آن ها یافت که از جمله می توان به روسیه، کشورهای قفقاز، اروپایی و به طور ویژه اتحادیه اوراسیا اشاره نمود.

صادرات فناوری های ایران مورد استقبال قرار گرفته است

وی ادامه داد: در جلسه با وزیر اقتصاد، معاون نخست وزیر و وزیر زیرساخت ارمنستان، تمرکزمان علاوه بر صادرات کالاهای ایرانی به این کشور، سرمایه گذاری مشترک است؛ فناوری های ایران در این کشورها بسیار مورد استقبال قرار می گیرد و به صراحت از ما می خواستند که انتقال فناوری داشته باشیم.

استقبال از فراوری لوازم خانگی ایران در ارمنستان

وزیر صمت گفت: طی گفت وگوهایی که بین کسب و کارهای ایرانی و ارمنستانی شکل گرفت و زمینه هایی که آشکار شد، به عنوان مثال در حوزه لوازم خانگی تمایلاتی وجود دارد که فناوری ها و قطعات از ایران تامین شود و در ارمنستان فراوری انجام شود.

فاطمی امین در مورد سطح صادرات و مراودات با ارمنستان نیز گفت: سطح صادرات اکنون حدود 500 میلیون دلار است که نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته است، البته طرف ارمنستانی درباره رقم یک میلیارد دلار صحبت می نماید و نظرشان بر این است که می شود 500 میلیون دلار را 2 برابر کرد و ما نیز معتقدیم که این رقم قابل افزایش است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1452

به "تور ارمنستان ارزان: رشد 20 درصدی صادرات به ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: رشد 20 درصدی صادرات به ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید