خبرنگاران راهکارهای توسعه همکاری های شرکت های دانش بنیان با ارمنستان آنالیز شد

به گزارش مجله چایی، تهران - خبرنگاران - رییس صندوق نوآوری و شکوفایی شرکت های دانش بنیان که در رأس هیات تجاری راهی ارمنستان شده است، با مدیران شرکت های دانش بنیان اعزامی به این کشور ملاقات و گفت و گو کرد.

خبرنگاران راهکارهای توسعه همکاری های شرکت های دانش بنیان با ارمنستان آنالیز شد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این جلسه مدیران شرکت های یاد شده دغدغه های خود را مطرح کردند و سپس علی وحدت رییس صندوق نوآوری در سخنانی بر آمادگی صندوق برای ارائه تسهیلات برای تقویت صادرات شرکت های دانش بنیان تاکید نمود.

وی به حمایت های صندوق نوآوری از ایجاد پایگاه های صادراتی و برپایی نمایشگاه های دائمی ایران در کشورهای خارجی اشاره نمود و ادامه داد که اکنون پایگاه های صادراتی ایران در چین، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، افغانستان و عراق ایجاد شده و به دنبال برپایی نمایشگاه های دائمی در سوریه و کنیا هستیم.

به گزارش خبرنگاران، پیشتر پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق به اعزام هیاتی 40 نفره از شرکت های دانش بنیان و خلاق به ارمنستان اشاره نمود و شرح داد که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری امروز وارد ایروان پایتخت ارمنستان شدند.

کرمی اضافه نمود: در این سفر شرکت های دانش بنیان و خلاق در حوزه نساجی، کشاورزی و ماشین آلات، ساختمان، پتروشیمی، آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی ارگانیک و دیجیتال حضور دارند و نشست تخصصی رودررو با شرکا و شرکت های ارمنستانی خواهند داشت.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: نشست های رودررو میان شرکت های ایرانی و ارمنستانی فرصتی است تا بازار محصولات ایران ساخت دانش بنیان در این کشور گسترده گردد و فضای کار اشتراکی میان شرکت های ایرانی و ارمنی شکل گیرد.

کرمی ادامه داد که بازار ارمنستان ظرفیت بالایی برای پذیرش شرکت های دانش بنیان و خلاق دارد و تبادلات تجاری با این کشور می تواند نقشی تاثیرگذار در توسعه روابط دوجانبه داشته باشد.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق به برنامه های این سفر اشاره نمود و گفت: برگزاری نشست های رودررو میان شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور ایرانی و شرکت های ارمنستانی، بازدید از نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان که به همت کارگزاری مرکز صادرات ایران در ارمنستان راه اندازی شده است و بازدید از پارک های علم و فناوری این کشور از جمله برنامه های این سفر 4 روزه است. ، همچنین شرکت های ایرانی از مراکز تخصصی و شرکت های تولیدی این کشور هم بازدید می نمایند.

کرمی درباره ظرفیت بالای بازار اوراسیا، تاکید نمود: اوراسیا بازار مهمی برای محصولات ایرانی به خصوص محصولات دانش بنیان و فناورانه به شمار می رود. مناسبات مشترک سیاسی، مالی و فرهنگی بین ایران و ارمنستان در دوران کنونی، فرصتی برای توسعه صادرات به ارمنستان به عنوان دروازه ای برای ورود به بازار اوراسیا فراهم آورده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 920

به "خبرنگاران راهکارهای توسعه همکاری های شرکت های دانش بنیان با ارمنستان آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راهکارهای توسعه همکاری های شرکت های دانش بنیان با ارمنستان آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید