روایت لیلا حاتمی از جدیدترین نقش اش ، همسرم به طور مرموزی ناپدید شده ...

به گزارش مجله چایی، لیلا حاتمی در حاشیه جشنواره فیلم ونیز در گفتگویی درباره نقش اش در فیلم زمانی برای ابدیت سخن گفت.

روایت لیلا حاتمی از جدیدترین نقش اش ، همسرم به طور مرموزی ناپدید شده ...

به گزارش خبرنگاران، لیلا حاتمی بازیگر ایرانی که در خارج از کشور بیشتر برای بازی در فیلم برنده اسکار جدایی اصغر فرهادیشناخته می گردد، به زودی در درام متافیزیکی مهدی نوروزیان کارگردان نامزد اسکار ایرانی-بریتانیایی با عنوان زمانی در ابدیت دیده می گردد که فیلمبرداری آن اخیرا در ایرانی به خاتمه رسیده است.

حاتمی در گفتگو بانیک ویوارلی خبرنگار ورایتی در حاشیه جشنواره فیلم ونیز که اخیرا به خاتمه رسیده است، درباره فیلم نو زمانی برای ابدیت گفته است: در این فیلم در نقش مریم بازی می کنم، زنی که سعید، همسر محبوبش به طور مرموزی ناپدید شده و او و دختر 12 ساله اش را در بلاتکلیفی رها کرده و آنها امیدوارند که حمید زنده باشد و روزی به آنها بازمی گردد اما در این میان زندگی مریم در حالی پیچیده تر شده است.

این بازیگر با بیان اینکه کارگردان (نوروزیان) در فیلم عمداً برخی جزئیات را کنار گذاشته است، مطرح کرده است:در فیلم نمی دانیم که آیا سعید واقعا مُرده یا به دلیل دیگری ما را ترک کرده است و غیبت او باعث می گردد که مریم به نحوی احساس کند که ریشه ای ندارد و دیگر ارتباطی با این دنیا ندارد. آنچه در این فیلم واقعاً خوب است، این است که دو دنیای موازی داریم. یکی مربوط به آن چیزی است که شخصیت مریم به دلیل غیبت شوهرش تجربه می کند و این که چگونه او را آزار می دهد و دیگری زندگی اجتماعی است که او مجبور به انجام آن است و جنبه های اجتماعی این زندگی با آداب و سنن در ایران گره خورده است. این فیلم دو سطح از روبرو او با این تجربه را بررسی می کند؛ دنیای بیرون و دنیای درون روان او که این موضوع فیلم را بسیار جالب می کند.

لیلا حاتمی در فیلم زمانی برای ابدیت

زمانی برای ابدیت در طول 87 روز به طور کامل در ایران فیلمبرداری شده است و لوکیشن های آن شامل شهر مرکز تهران، جزیره قشم در جنوب ایران، شهر کویری باستانی مرکزی ورزنه، مازندران و منطقه کوهستانی شمال ایران هم مرز با دریای خزر می گردد.

این فیلم اولین فیلم سینمایی ساخته مهدی نوروزیان در دوهه اخیر پس از فیلم کوتاه نامزد اسکار کشتن جو در سال 1999 و فیلم سینمایی لئو با بازی جوزف فاینس، الیزابت شو، دنیس هاپر و سم شپرد در سال 2002 محسوب می گردد.

نوروزیان به همراه سپیده قربانی و علی اصغری نگارش فیلمنامه زمانی برای ابدیت را بر عهده داشته اند و تهیه کننده این فیلم نیکی کریمی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 شهریور 1401 بروزرسانی: 25 شهریور 1401 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1587

به "روایت لیلا حاتمی از جدیدترین نقش اش ، همسرم به طور مرموزی ناپدید شده ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت لیلا حاتمی از جدیدترین نقش اش ، همسرم به طور مرموزی ناپدید شده ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید