سیستم بالابر در کشتی 400 ساله هلندی

به گزارش مجله چایی، . تیم غواصی غیرانتفاعی بیدوین می گوید که کشتی فوق به احتمال زیاد مورد استفاده امپراتوری هلند بوده است که کنترل جهت تجاری در دریای بالتیک را در آن موقع در دست داشت.

سیستم بالابر در کشتی 400 ساله هلندی

با تور هلند ارزان از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام گشت و گذار کنید.

شرایط در دریای بالتیک برای حفظ بقایای این کشتی قدیمی مساعد بوده است

غواصان فنلاندی تصادفی در قعر دریای بالتیک چیزی را کشف کردند که گمان می گردد بقایای یک کشتی بازرگانی 400 ساله هلندی باشد. این کشتی موسوم به فلوئیت، در عمق حدود 85 متری آب، روی کف دریا و در شرایط بی نقص کشف شده است.

غواصان هنگام جست وجوی کشتی های غرق شده مربوط به جنگ های اول و دوم دنیای، به این کشف تصادفی دست یافتند. این کشتی قرن هفدهمی که در مقایسه با دیگر کشتی های مربوط به دوره خود، پیشرفته است، هیچ گونه بار اسلحه نداشت و بدنه اش به گونه ای طراحی شده است که قابلیت حمل بار بیشتر داشته باشد.

کشتی های آن دوره مجهز به یک سیستم قرقره بالابر بودند که به کارگران کمتری احتیاج داشت و باعث افزایش سود تجارت می شد. تیم غواصی غیرانتفاعی بیدوین می گوید که کشتی فوق به احتمال زیاد مورد استفاده امپراتوری هلند بوده است که کنترل راستا تجاری در دریای بالتیک را در آن موقع در دست داشت.

این تیم می گوید که قسمت جلو کشتی بر اثر برخورد با یک کشتی ماهیگیری، آسیب محدودی دیده است. در گزارش آنان آمده است: تنها در نقاط نادری از دنیا، از جمله در دریای بالتیک است که کشتی های چوبی می توانند قرن ها بدون آن که مواد شیمیایی، بیوشیمیایی و نیز فرایند های بیولوژیک تخریبشان کند، سالم بمانند.

به علت شوری آب، تاریکی مطلق، و دمای بسیار پایین در تمام طول سال، فرایند تخریب در دریای بالتیک بسیار کند صورت می گیرد. و شاید از همه مهم تر این باشد که ارگانیسم های خوره چوب، مانند کرم کشتی، نمی توانند در چنین محیطی زنده بمانند.

حتی در دریا های ملایم تر، کشتی های غرق شده چوبی طی چند دهه ناپدید می شوند، مگر آن که در میان رسوب کف آب ها ته نشین شوند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 647

به "سیستم بالابر در کشتی 400 ساله هلندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم بالابر در کشتی 400 ساله هلندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید